Meble ogrodowe

Solidne regały magazynowe

Solidne regały magazynowe
Solidne regały magazynowe

W sklepie i magazynie nie sprawdzą się znane z domu śliczne regały. Potrzebne są regały  dostosowane do potrzeb towarów wielkogabarytowych. Regały magazynowe dzielą się na kilka rodzajów, co umożliwia ich dopasowanie do potrzeb konkretnego magazynu. Dla prowadzenia działalności magazynu lub sklepu kwestia przechowywania różnorodnych przedmiotów ma kolosalne znaczenie – decyduje o wartości towaru.

Optymalne warunki do przechowywania towarów

Każdy towar ma swoje wymagania odnośnie transportu i przechowywania. Magazynowanie narzędzi i urządzeń elektrycznych wymaga swobodnego dostępu do przestrzeni magazynowej.

Elektronarzędzia nie lubią wilgoci, zbyt wysokich i za niskich temperatur. Aby zapewnić im prawidłowe warunki, muszą być przechowywane w miejscach suchych o stałej temperaturze i stosunkowo niskiej oraz na regałach dostosowanych do ich ciężaru. Między regałami musi być odpowiednia przestrzeń do używania ciężkiego sprzętu magazynowego i pracy ludzi. Dzięki regałom magazynowym można bezpiecznie przechować materiały i przedmioty, dbając również o komfort i ergonomię pracy zatrudnionych w magazynie pracowników.  Stanowią  one element przechowywania i dostaw. Wyposażenie magazynu wpływa na jakość procesu logistycznego.

Łatwy dostęp do towaru

Nowoczesne regały magazynowe  znacznie ułatwiają dostęp do towaru i są dopasowane do przestrzeni przeznaczonej na magazynowanie. Idealne do przechowywania średnich i dużych towarów są regały magazynowe paletowe, których największą zaletą jest swobodny dostęp do ich zawartości. W przypadku regału na kółkach można go swobodnie przemieszczać. Jest to produkt solidny, wytrzymujący bardzo duże obciążenie.

Budowa regałów paletowych

Regały ramowe paletowe są systemami zbudowanymi z dwóch elementów. Pierwsze z nich to  pionowe ramy słupów, które definiują rozmiar i stabilność konstrukcji. Słupy połączone są zaś poziomymi ryglami, dzięki którym powstają gniazda odkładcze. To na nich spoczywa ładunek. Możliwość użycia różnorodnych typów ram słupów i belek sprawia, że można dopasować rozwiązanie do każdego magazynu. Regały paletowe są  ekonomiczne i funkcjonalne – świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu magazynowym. Regały można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które optymalizują składowanie. Regały magazynowe paletowe najczęściej stosowane są w magazynach, halach przemysłowych, warsztatach oraz w sklepach, co świadczy o ich wytrzymałości i uniwersalności.

Rodzaj regałów i akcesoriów dobiera się do magazynowanego towaru. Należy mieć również na uwadze wygodę pracowników i swobodny dostęp do zawartości. Wszystkie powyższe czynniki mają znaczący wpływ na jakość logistyki w magazynie. Nawet kolorystykę można dobrać do warunków magazynu. Regały przemysłowe to inwestycja na lata. Mogą być użytkowane nawet na zewnątrz, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne. Regały to zaledwie część wyposażenia magazynu.  Warunkują funkcjonalność  i estetykę przestrzeni składowania. Regały magazynowe mogą eksponować towary nawet w miejscu bezpośredniej sprzedaży, np.: na sklepie.

Więcej na: https://hhl-regaly.pl/

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed jesienną pogodą?

Jesień to piękny czas, pełen kolorów i spadających liści. Jednak dla naszych mebli ogrodowych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Poradnik

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Ławki ogrodowe - jak wybrać idealny model do swojego ogrodu?

Nawet najpiękniejszy ogród zawiedzie, gdy nie ma miejsca do siedzenia. Jak wybrać odpowiednią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *