Architektura ogrodowa

Pergole tarasowe – ochrona prywatności na tarasie

Pergole tarasowe – ochrona prywatności na tarasie
Pergole tarasowe – ochrona prywatności na tarasie

Taras  to miejsce wypoczynku i spotkań z bliskimi osobami. W okresie wiosenno -letnim lubimy spędzać czas na tarasie.  Upał, opady i sąsiedzi mogą zaburzyć harmonię i przyjemność z przebywania na tarasie lub ogrodzie. Na takie problemy jest dobre rozwiązanie, które umożliwia stworzenie na tarasie komfortowej przestrzeni do odpoczynku. To pergole tarasowe, które zapewniają wytchnienie podczas upałów.

Budowa pergoli

Pergola jest wytrzymałą i trwałą  konstrukcją, złożoną  z aluminiowych profili, ekstrudowanych i lakierowanych proszkowo, połączonych elementami ze stali ocynkowanej. Jest to rodzaj zadaszenia.  Stałe podpory i prowadnice boczne umacniają konstrukcję i gwarantują jej stabilność nawet podczas silnego wiatru. Profile i prowadnice są estetycznie wykończone. Dach chroni przed słońcem, deszczem i śniegiem. Pergole tarasowe mają możliwość montażu ścianek bocznych i czołowych, co pozwala na zachowanie prywatności i chroni przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Elementy montażowe są ukryte, więc nie wpływają na estetykę systemu Surma.

Na każdą pogodę

Montując na tarasie lub w ogrodzie pergolę Surma nie trzeba sprawdzać prognozy pogody przy planowaniu spotkania w gronie rodzinnym lub przyjacielskim. Od słońca, wiatru, deszczu chroni uczestników pergola ogrodowa.  Niebezpieczny dla zdrowia upał, czy mżawka w letni wieczór, to nie powód, aby rezygnować z planów. Dzięki pergoli osoby przebywające na tarasie lub w ogrodzie są chronione przed kaprysami pogody. Nikt nie zmoknie, nie dostanie udaru i nie zmarznie, jeżeli ukryje się pod pergolą, zwłaszcza taką z ściankami bocznymi.  Najlepszej jakości pergole, takie jak systemy Surma są odporne na duże  różnice temperatur. Użytkownicy doceniają ich obecność w razie nagłej zmiany pogody – niepodziewany deszcz, ”nie zmusza” ich do powrotu do domu.

Bogata paleta kolorów i nowoczesna stylistyka

Pergolę ogrodową lub tarasową można dopasować do każdego tarasu i wszelakiej elewacji budynku.  Produkowane są w szerokiej palecie kolorystycznej i wkomponowują się zarówno w budynek o stylistyce nowoczesnej, jak i klasycznej.  Nie zaburzają krajobrazu – świetnie wyglądają zarówno w lokalizacji wiejskiej, jak na miejskim osiedlu domów jednorodzinnych lub szeregowych.  Zaletą pergoli tarasowej jest większa wytrzymałość na warunki atmosferyczne od markizy.  Do pergoli, która ma zamontowane ścianki boczne, wystarczy dodać  ogrzewanie za pomocą promienników ciepła  i oświetlenie LED, aby stworzyć wymarzony, wręcz bajkowy ogród zimowy-  miejsce do odpoczynku zimą.  Pergolę najlepiej zamówić i wykonać ją na wymiar.

 Pergola  tarasowa jest coraz popularniejszym elementem aranżacji ogrodu.  Wnętrze pergoli można dowolnie zaaranżować  – znakomicie wyglądają drewniane  lub drewniano -metalowe ogrodowe zestawy wypoczynkowe.  Odpowiednie będą także meble technorattanowe. Pergole uznawane są za elementy małej architektury. Cechuje się stabilnością i długim okresem użytkowania.  Jest modna i przede wszystkim praktyczna.

Powiązane posty
Architektura ogrodowa

Żagiel ogrodowy na taras - jaki wybrać?

Żagiel ogrodowy na taras to doskonały sposób na stworzenie przytulnego miejsca przeznaczonego do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Wszystkie oblicza namiotów igloo: od ogródków restauracyjnych do przydomowych enklaw relaksu

W świecie, gdzie granice między naturą a luksusem stają się coraz bardziej płynne, namioty…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *