Lifestyle

Od prostych talerzy po artystyczne wzory – talerze dla każdego gustu

zestawy talerzy obiadowych

Proste czy może bogato zdobione? Wybór talerzy obiadowych dostępnych w sprzedaży jest bardzo szeroki. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Czy dobór talerzy obiadowych ma znaczenie?

Wiele osób twierdzi, że naczynia, na których spożywamy posiłki, są niemal równie ważne jak same potrawy, na których się znajdują. Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane talerze rzeczywiście sprawiają, że nawet najprostsze danie prezentuje się o wiele bardziej efektownie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze zastawy, aby mieć pewność, że sprosta Twoim oczekiwaniom i posłuży Ci jak najdłużej.

Najważniejsze kryteria doboru zastawy

Kompletując zastawę do swojego domu, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Poza najbardziej oczywistymi walorami estetycznymi warto uwzględnić również wielkość serwisu i dostosować ją do liczby gości, których najczęściej zapraszasz. Sprawdź także możliwość dokupienia dodatkowych elementów, które uzupełnią stylizacji stołu, sprawiając, że talerze obiadowe będą prezentowały się jeszcze bardziej efektownie.

Kolor i wzór

To w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Talerze, które zachwycają jednych, niekoniecznie muszą odpowiadać innym. Jednobarwne, klasyczne serwisy często uznaje się za najbardziej ponadczasowe. Mimo upływu czasu wciąż wyglądają bardzo stylowo. Z łatwością można połączyć je również z najróżniejszymi dodatkami, dostosowując aranżację stołu do konkretnej okazji.

Zdobione naczynia z wzorami, na przykład te ozdobione motywami kwiatowymi czy geometrycznymi również mają szerokie grono zwolenników. Są zdecydowanie bardziej oryginalne od tych jednokolorowych i same w sobie stanowią przepiękną ozdobę stołu.

Wielkość zestawu

Podczas zakupu zastawy do domu warto zastanowić się również, ile osób na co dzień będzie korzystało z naczyń i jak często zdarza Ci się urządzać większe przyjęcia. Za najbardziej uniwersalny uznaje się zwykle serwis osobowy 12 osób. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kupić skromniejszy zestaw albo wręcz przeciwnie, połączyć dwa komplety tak, by móc ugościć jednocześnie przy stole nawet 24 osoby.

Jeszcze przed złożeniem zamówienia dobrze jest też zorientować się, czy producent oferuje możliwość dokupienia dodatkowych, pojedynczych elementów. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością dopasować zastawę do swoich potrzeb, uzupełniając talerze na przykład o wazę do zupy czy paterę na ciasto. Jeśli któraś z części zestawu potłucze się, w takim przypadku również nie będziesz miał problemu z zamówieniem nowej w jej miejsce, co w praktyce okazuje się bardzo wygodne.

Walory praktyczne

Ostatni, niestety bardzo często zupełnie pomijany element to walory praktyczne poszczególnych zestawów naczyń. Bardzo ważne jest na przykład to, czy producent daje możliwość mycia ich w zmywarce albo wkładania do mikrofalówki. Dzięki temu używanie ich na co dzień jest o wiele bardziej komfortowe. Warto sprawdzić również, czy kształt i wielkość pojedynczych elementów zastawy pozwoli na ustawienie ich wszystkich jednocześnie na stole albo na przechowywanie ich w wybranym miejscu. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to nieistotne detale, ale w praktyce mogą okazać się bardzo frustrujące, dlatego warto oszczędzić sobie takich nieprzyjemności.

Artykuł partnera.

Powiązane posty
Lifestyle

Taras w stylu urban jungle – 4 inspiracje

Taras to niekiedy niedoceniana, a istotna przestrzeń, szczególnie w okresie letnim, kiedy może…
Czytaj więcej
Lifestyle

Pomysły na oszczędności na wyposażenie nowego domu

Przeprowadzka to często początek nowego rozdziału w życiu. Niestety praktycznie zawsze wiąże…
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak zrobić majonez domowy? Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak zrobić majonez w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą uniknąć…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *