Architektura ogrodowa

Moskitiery do ogrodu

Moskitiery do ogrodu
Moskitiery do ogrodu

Właściciele domów jednorodzinnych często narzekają na owady i pająki, które przedostają się z przydomowego ogródka do wnętrza. Podobne problemy ma także wielu działkowiczów, którzy znajdują nieproszonych gości w altanach. Czy w domu lub altanie warto założyć moskitiery ogrodowe?

Czy warto założyć siatkę na okno?

Odpowiedź może brzmieć tylko: tak! Wybierz odpowiedni model moskitiery, a będziesz cieszyć się domem lub altanką bez insektów i zanieczyszczeń, które wpadają do wnętrza z ogródka. Podstawą jest odpowiednia siatka, która łatwo przepuszcza powietrze. Taki model z jednej strony stanowi najlepszą ochronę przed osami i pyłkami, a z drugiej – pozwala w salonie cieszyć się świeżym powietrzem i zapachem kwiatów kwitnących w ogrodzie. Dzięki moskitierze możecie przy otwartych oknach wspólnie biesiadować w jadalni w gronie domowników albo z miłymi gośćmi, bez konieczności przepędzania np. much czy pszczół, groźnych dla osób uczulonych na ich jad. Moskitiera ramkowa okienna jest również nieoceniona w trakcie upałów, bo umożliwia spanie przy uchylonych oknach bez obaw o przedostanie się insektów do sypialni.

Ramkowa moskitiera na okno – jak zamontować i jaką wybrać?

Montaż moskitiery ramkowej jest łatwy, szybki i intuicyjny. Nawet jeżeli Twoje okna zdobią rolety, zabezpieczenie wnętrz za pomocą moskitier zajmie zaledwie chwilę. Nie potrzeba wiercenia, wystarczy przytwierdzić profile moskitiery do specjalnych klipsów i wkrętów montażowych wykonanych ze stali nierdzewnej. W zestawach z moskitierami ramowymi znajduje się instrukcja obsługi, uszczelka oraz narzędzie do montażu siatki. Szybko docenisz również uchwyt do wkładania i wyciągania moskitiery. Jest szczególnie przydatny, kiedy nadejdzie pora na wyczyszczenie siatki albo schowanie moskitiery do altany po zakończonym sezonie działkowym.

Moskitiery ramkowe okienne wykonano z trwałej siatki z włókna szklanego, które dla wzmocnienia powleczono powłoką PCV. Możesz zdecydować się na siatkę w jednym z dwóch kolorów – szarą albo czarną. Ramka moskitiery została wykonana z aluminium malowanego proszkowo. Po zamontowaniu staje się integralną częścią ramy okiennej, dlatego warto dobrze przemyśleć, jaki kolor będzie najlepszy. Do wyboru masz najpopularniejsze barwy ram okiennych – białą, brązową i antracytową, a także kilka przypominających naturalne drewno: winchester, złoty dąb, mahoń i orzech.

Co jeszcze warto wiedzieć o moskitierach?

Choć nazwa moskitiery ramowe okienne wyraźnie sugeruje, że siatka przeznaczona jest na okna, to model o odpowiednich wymiarach świetnie sprawdza się też na oknach balkonowych i drzwiach tarasowych, nie ma jednak możliwości ich uchylania. Poza siatkami na sztywnej ramie do wyboru masz także moskitiery rolowane na okna i drzwi oraz moskitiery plisowane drzwiowe.

Niezależnie od rozmiarów wyczyszczenie siatki moskitiery ramowej jest dziecinnie proste. Za pomocą uchwytu dołączonego do zestawu należy wyciągnąć moskitierę z ramy okiennej. Systematyczne i dokładne czyszczenie pozwoli przez wiele sezonów cieszyć się skutecznością moskitiery. I siatkę, i profile ramy można czyścić za pomocą wilgotnej szmatki, najlepiej z płynem do czyszczenia. Siatkę dobrze także czyścić za pomocą urządzeń wykorzystujących parę wodną.

Powiązane posty
Architektura ogrodowa

Żagiel ogrodowy na taras - jaki wybrać?

Żagiel ogrodowy na taras to doskonały sposób na stworzenie przytulnego miejsca przeznaczonego do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Wszystkie oblicza namiotów igloo: od ogródków restauracyjnych do przydomowych enklaw relaksu

W świecie, gdzie granice między naturą a luksusem stają się coraz bardziej płynne, namioty…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *