Architektura ogrodowa

Moskitiery do ogrodu

Moskitiery do ogrodu
Moskitiery do ogrodu

Właściciele domów jednorodzinnych często narzekają na owady i pająki, które przedostają się z przydomowego ogródka do wnętrza. Podobne problemy ma także wielu działkowiczów, którzy znajdują nieproszonych gości w altanach. Czy w domu lub altanie warto założyć moskitiery ogrodowe?

Czy warto założyć siatkę na okno?

Odpowiedź może brzmieć tylko: tak! Wybierz odpowiedni model moskitiery, a będziesz cieszyć się domem lub altanką bez insektów i zanieczyszczeń, które wpadają do wnętrza z ogródka. Podstawą jest odpowiednia siatka, która łatwo przepuszcza powietrze. Taki model z jednej strony stanowi najlepszą ochronę przed osami i pyłkami, a z drugiej – pozwala w salonie cieszyć się świeżym powietrzem i zapachem kwiatów kwitnących w ogrodzie. Dzięki moskitierze możecie przy otwartych oknach wspólnie biesiadować w jadalni w gronie domowników albo z miłymi gośćmi, bez konieczności przepędzania np. much czy pszczół, groźnych dla osób uczulonych na ich jad. Moskitiera ramkowa okienna jest również nieoceniona w trakcie upałów, bo umożliwia spanie przy uchylonych oknach bez obaw o przedostanie się insektów do sypialni.

Ramkowa moskitiera na okno – jak zamontować i jaką wybrać?

Montaż moskitiery ramkowej jest łatwy, szybki i intuicyjny. Nawet jeżeli Twoje okna zdobią rolety, zabezpieczenie wnętrz za pomocą moskitier zajmie zaledwie chwilę. Nie potrzeba wiercenia, wystarczy przytwierdzić profile moskitiery do specjalnych klipsów i wkrętów montażowych wykonanych ze stali nierdzewnej. W zestawach z moskitierami ramowymi znajduje się instrukcja obsługi, uszczelka oraz narzędzie do montażu siatki. Szybko docenisz również uchwyt do wkładania i wyciągania moskitiery. Jest szczególnie przydatny, kiedy nadejdzie pora na wyczyszczenie siatki albo schowanie moskitiery do altany po zakończonym sezonie działkowym.

Moskitiery ramkowe okienne wykonano z trwałej siatki z włókna szklanego, które dla wzmocnienia powleczono powłoką PCV. Możesz zdecydować się na siatkę w jednym z dwóch kolorów – szarą albo czarną. Ramka moskitiery została wykonana z aluminium malowanego proszkowo. Po zamontowaniu staje się integralną częścią ramy okiennej, dlatego warto dobrze przemyśleć, jaki kolor będzie najlepszy. Do wyboru masz najpopularniejsze barwy ram okiennych – białą, brązową i antracytową, a także kilka przypominających naturalne drewno: winchester, złoty dąb, mahoń i orzech.

Co jeszcze warto wiedzieć o moskitierach?

Choć nazwa moskitiery ramowe okienne wyraźnie sugeruje, że siatka przeznaczona jest na okna, to model o odpowiednich wymiarach świetnie sprawdza się też na oknach balkonowych i drzwiach tarasowych, nie ma jednak możliwości ich uchylania. Poza siatkami na sztywnej ramie do wyboru masz także moskitiery rolowane na okna i drzwi oraz moskitiery plisowane drzwiowe.

Niezależnie od rozmiarów wyczyszczenie siatki moskitiery ramowej jest dziecinnie proste. Za pomocą uchwytu dołączonego do zestawu należy wyciągnąć moskitierę z ramy okiennej. Systematyczne i dokładne czyszczenie pozwoli przez wiele sezonów cieszyć się skutecznością moskitiery. I siatkę, i profile ramy można czyścić za pomocą wilgotnej szmatki, najlepiej z płynem do czyszczenia. Siatkę dobrze także czyścić za pomocą urządzeń wykorzystujących parę wodną.

Powiązane posty
Architektura ogrodowa

Ogród zimowy. Czy zaplecze jest ważniejsze od głównej oranżerii?

To, co obecnie nazywamy ogrodami zimowymi, kiedyś zwano oranżeriami lub pomarańczarniami. Budowle…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Kwietniki z palet – czy to praktyczne rozwiązanie?

Ilość posiadanych roślin doniczkowych jest często ograniczana przez dostępność miejsca.
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Odporna na warunki atmosferyczne lustrzana powierzchnia z pleksi — idealna do ogrodu

Pięknie przystrzyżony ogród, pełen zielonych zakątków aż prosi się o pasujące do niego…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *