Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Kombinezony robocze – dlaczego powinieneś zapewnić je sobie i pracownikom?

Kombinezony robocze - dlaczego powinieneś zapewnić je sobie i pracownikom?
Kombinezony robocze - dlaczego powinieneś zapewnić je sobie i pracownikom?

Praca w zawodach związanych z budowlanką czy branżą wykończeniową jest nie tylko specyficzna i często bardzo wymagająca, ale także rządzi się swoimi prawami w kwestii stroju roboczego. Taki rodzaj odzieży ma za zadanie nie tylko uchronić nasze ubranie przed zabrudzeniem, ale także musi chronić nasze ciało i sprawiać, że jesteśmy widoczni na miejscu pracy. Dlaczego zatem warto zainwestować w naprawdę dobrej jakości ubiór roboczy?

  1. Nie tylko ochrona przed brudem
  2. Lepszy strój dłużej wytrzyma
  3. Dlaczego pracodawca musi zapewnić strój roboczy?

Nie tylko ochrona przed brudem

Stroje robocze nie bez powodu występują zwykle w krzykliwych barwach. Kombinezony robocze w ten sposób wyróżniają nas z otoczenia, dzięki czemu inni pracownicy są w stanie dostrzec nas z daleka i nie zrobią nam krzywdy, pracując np. z jakąś maszyną. Materiał, z jakiego wykonuje się odzież roboczą, jest również bardzo wytrzymały, co zapewnia nam ochronę np. przed ostrymi krawędziami różnych elementów otoczenia. Im lepszy strój kupimy, tym dłużej wytrzyma on trudy naszej pracy.

Lepszy strój dłużej wytrzyma

W przypadku odzieży roboczej wspomniana już wcześniej jakość wykonania ma bardzo duże znaczenie. Liczy się przede wszystkim trwałość materiału, a także wszystkich sprzączek i innego rodzaju zapięć, w które wyposażona jest dana część stroju do pracy. Dobrym przykładem porządnych, spełniających się w trudnych warunkach ubrań jest odzież firmy Ardon, w przypadku której, w ramach kolekcji, możemy zakupić niemalże każdy element roboczej garderoby.

Dlaczego pracodawca musi zapewnić strój roboczy?

W przypadku pracy na budowie, w branży wykończeniowej i podobnych, pracodawca ma obowiązek zaopatrzyć pracownika w odpowiednią odzież roboczą i ochronną. Można to wykonać na dwa sposoby: albo zbieramy od pracowników zamówienie na konkretne rozmiary ubrań i kupujemy je sami, albo każdy kupuje sobie strój sam, a my jako pracodawca zwracamy jego koszt. Czasem pierwsza opcja może być bardziej opłacalna, ponieważ wiele firm i hurtowni rozważy naszą prośbę o rabat, jeżeli złożymy spore zamówienie.

Odzież ochronna jest ważna w pracy, ponieważ dzięki niej jesteśmy widoczni i bezpieczni na swoim stanowisku. W im lepszej jakości produkt zainwestujemy, tym dłużej będziemy mogli z niego korzystać, a także odczujemy znaczący komfort przy pracy. Ponieważ wiele zawodów wymaga posiadania ubrania roboczego w pracy, żaden pracodawca nie powinien tego lekceważyć, zarówno pod względem bezpieczeństwa pracowników, jak i ewentualnej kontroli BHP.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wózek ogrodowy: przegląd najlepszych modeli

Prace ogrodowe wymagają zastosowania dodatkowych akcesoriów, dzięki którym można szybciej…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Bezpieczeństwo podczas prac remontowych - najważniejsze cechy dobrej drabiny

Bezpieczeństwo prac remontowych w dużym stopniu uzależnione jest od korzystania z odpowiednich…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Agregaty prądotwórcze – jaki wybrać?

Agregaty prądotwórcze są kluczowym elementem wielu przedsięwzięć – od domowych projektów po…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *