Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jaka pompa zanurzeniowa do wypompowania wody z zalanej piwnicy?

Jaka pompa zanurzeniowa do wypompowania wody z zalanej piwnicy?
Jaka pompa zanurzeniowa do wypompowania wody z zalanej piwnicy?

Topniejące śniegi wiosną lub lokalne podtopienia spowodowane obfitymi deszczami czy nawet rzekami występującymi z brzegów, to najczęstsze powody zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych lub obiektach użyteczności publicznej. Zdarza się też, że powodem kłopotów jest na przykład pęknięta rura. Jak sobie z tym radzić? Warto wykorzystać specjalny sprzęt do wypompowywania wody.

Jak osuszyć i wypompować wodę z zalanej piwnicy?

 Właścicielom domów lub przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenach, gdzie często dochodzi do podtopień, choćby w okresie wiosenno-zimowym, zaleca się zaopatrzyć w specjalny sprzęt, który pomoże szybko pozbyć się nadmiaru wody. Dotyczy to również wszystkich mieszkańców budynków, w których często bywają zalane piwnice, choćby przez problemy zuszkodzoną instalacją wodno-kanalizacyjną.

Ratunkiem w takich sytuacjach są pompy zanurzeniowe Karcher, najlepiej takie, które są przystosowane zarówno do pracy z wodą czystą, jak i brudną. Osuszenie zalanej piwnicy będzie wówczas znacznie łatwiejsze. Warto wiedzieć, że taki sprzęt Karcher można kupić już za mniej niż 300 zł.

Pompa zanurzeniowa Karcher – ratunek dla zalanej piwnicy

 Gdy zostanie zalana piwnica, pierwszym krokiem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które mogą znajdować się w pobliżu i wyłączenie prądu. Następnie należy znaleźć przyczynę tego stanu i o ile to możliwe, wyeliminować ją, aby pomieszczenie nie zostało jeszcze bardziej zalane. Jeśli sytuacja jest spowodowana awarią sieci wodno-kanalizacyjnej, koniecznie należy zamknąć dopływ wody i znaleźć miejsce wycieku, które też trzeba zabezpieczyć. Dopiero wówczas można zabrać się za osuszanie piwnicy za pomocą pompy zanurzeniowej karcher.

 Odpowiednia pompa do zalanej piwnicy powinna pomóc w szybkim usunięciu nagromadzonej wody. W takich sytuacjach zwykle liczy się czas, gdyż długo stojąca woda może spowodować duże straty. Dlatego jedną z najważniejszych cech takiego urządzenia musi być wydajność. Wydajne pompy zanurzeniowe oferuje uznana marka Karcher – produkty te warto wykorzystać do osuszania zalanych pomieszczeń.

 W zależności od modelu doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami o rozmiarze nawet do 30 mm. Posiadają szczelne filtry ze stali nierdzewnej, które skutecznie chronią te urządzenia przed tym, co mogłyby je zapchać i unieruchomić. Pompy przeznaczone do wody brudnej doskonale radzą sobie nawet ze ściekami bytowymi, przemysłowymi oraz o podwyższonej gęstości.

Najważniejsze szybkie i bezpieczne wypompowanie wody

Dla bezpieczeństwa użytkowników pompy Karcher wyposażono we włącznik pływakowy, który pozwala uruchomić lub wyłączyć urządzenie w zależności od poziomu wody. Ten system zabezpiecza je również przed pracą na sucho.

Natomiast dla zapewnienia większej ergonomii, pompy (dostępne w autoryzowanym sklepie Karcher) zostały wyposażone w wygodne uchwyty oraz długie kable zasilające, umożliwiające poruszanie się z urządzeniem po większych pomieszczeniach i użytkowanie ich w nieograniczony sposób. 

Pompa zanurzeniowa Karcher SP 6 Flat Inox

Gdy zostaje zalana piwnica, liczy się także szybkie przygotowanie urządzenia do działania. Na szybki i łatwy montaż węży pozwala tu specjalny system Quick Connect. Nie bez znaczenia jest także to, że pompy zanurzeniowe Karcher są lekkie i poręczne. To znacznie ułatwia pracę w tej dość stresującej sytuacji. 

Z pewnością po wypompowaniu wody z piwnicy konieczne będą jeszcze gruntowne porządki w tym pomieszczeniu. Niewykluczone też, że trzeba będzie przeprowadzić prace remontowe, które na nowo i nieco skuteczniej zabezpieczą pomieszczenie przez ponownym zalaniem.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *