Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jaka pompa zanurzeniowa do wypompowania wody z zalanej piwnicy?

Jaka pompa zanurzeniowa do wypompowania wody z zalanej piwnicy?
Jaka pompa zanurzeniowa do wypompowania wody z zalanej piwnicy?

Topniejące śniegi wiosną lub lokalne podtopienia spowodowane obfitymi deszczami czy nawet rzekami występującymi z brzegów, to najczęstsze powody zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych lub obiektach użyteczności publicznej. Zdarza się też, że powodem kłopotów jest na przykład pęknięta rura. Jak sobie z tym radzić? Warto wykorzystać specjalny sprzęt do wypompowywania wody.

Jak osuszyć i wypompować wodę z zalanej piwnicy?

 Właścicielom domów lub przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenach, gdzie często dochodzi do podtopień, choćby w okresie wiosenno-zimowym, zaleca się zaopatrzyć w specjalny sprzęt, który pomoże szybko pozbyć się nadmiaru wody. Dotyczy to również wszystkich mieszkańców budynków, w których często bywają zalane piwnice, choćby przez problemy zuszkodzoną instalacją wodno-kanalizacyjną.

Ratunkiem w takich sytuacjach są pompy zanurzeniowe Karcher, najlepiej takie, które są przystosowane zarówno do pracy z wodą czystą, jak i brudną. Osuszenie zalanej piwnicy będzie wówczas znacznie łatwiejsze. Warto wiedzieć, że taki sprzęt Karcher można kupić już za mniej niż 300 zł.

Pompa zanurzeniowa Karcher – ratunek dla zalanej piwnicy

 Gdy zostanie zalana piwnica, pierwszym krokiem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które mogą znajdować się w pobliżu i wyłączenie prądu. Następnie należy znaleźć przyczynę tego stanu i o ile to możliwe, wyeliminować ją, aby pomieszczenie nie zostało jeszcze bardziej zalane. Jeśli sytuacja jest spowodowana awarią sieci wodno-kanalizacyjnej, koniecznie należy zamknąć dopływ wody i znaleźć miejsce wycieku, które też trzeba zabezpieczyć. Dopiero wówczas można zabrać się za osuszanie piwnicy za pomocą pompy zanurzeniowej karcher.

 Odpowiednia pompa do zalanej piwnicy powinna pomóc w szybkim usunięciu nagromadzonej wody. W takich sytuacjach zwykle liczy się czas, gdyż długo stojąca woda może spowodować duże straty. Dlatego jedną z najważniejszych cech takiego urządzenia musi być wydajność. Wydajne pompy zanurzeniowe oferuje uznana marka Karcher – produkty te warto wykorzystać do osuszania zalanych pomieszczeń.

 W zależności od modelu doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami o rozmiarze nawet do 30 mm. Posiadają szczelne filtry ze stali nierdzewnej, które skutecznie chronią te urządzenia przed tym, co mogłyby je zapchać i unieruchomić. Pompy przeznaczone do wody brudnej doskonale radzą sobie nawet ze ściekami bytowymi, przemysłowymi oraz o podwyższonej gęstości.

Najważniejsze szybkie i bezpieczne wypompowanie wody

Dla bezpieczeństwa użytkowników pompy Karcher wyposażono we włącznik pływakowy, który pozwala uruchomić lub wyłączyć urządzenie w zależności od poziomu wody. Ten system zabezpiecza je również przed pracą na sucho.

Natomiast dla zapewnienia większej ergonomii, pompy (dostępne w autoryzowanym sklepie Karcher) zostały wyposażone w wygodne uchwyty oraz długie kable zasilające, umożliwiające poruszanie się z urządzeniem po większych pomieszczeniach i użytkowanie ich w nieograniczony sposób. 

Pompa zanurzeniowa Karcher SP 6 Flat Inox

Gdy zostaje zalana piwnica, liczy się także szybkie przygotowanie urządzenia do działania. Na szybki i łatwy montaż węży pozwala tu specjalny system Quick Connect. Nie bez znaczenia jest także to, że pompy zanurzeniowe Karcher są lekkie i poręczne. To znacznie ułatwia pracę w tej dość stresującej sytuacji. 

Z pewnością po wypompowaniu wody z piwnicy konieczne będą jeszcze gruntowne porządki w tym pomieszczeniu. Niewykluczone też, że trzeba będzie przeprowadzić prace remontowe, które na nowo i nieco skuteczniej zabezpieczą pomieszczenie przez ponownym zalaniem.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

W wielu gospodarstwach nadal na co dzień pracują ciągniki mające po kilkadziesiąt lat. Zadbane…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Drewniane domki ogrodowe, narzędziowe i altanki na działce ROD

Własny skrawek zieleni ulokowany na terenie rodzinnych ogrodów działkowych jest doskonałym…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Jak odkamienić ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to funkcjonalne urządzenie, z którego pomocą możesz przygotować wiele…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.