NewsRośliny jadalne

Jak wygląda inteligentna przyszłość uprawy roślin? Automatyzacja rolnictwa w pigułce

Automatyzacja rolnictwa

Automatyzacja rolnictwa to przyszłość, której nie unikniemy. Już teraz staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem, które stosujemy w rolnictwie wertykalnym. Dowiedz się, w jaki sposób automatyzacja w rolnictwie pomaga zwiększyć efektywność upraw przy jednoczesnym zredukowaniu wpływu produkcji żywności na środowisko naturalne. Poznaj rozwiązania pozwalające zautomatyzować uprawy i przekonaj się, jakie korzyści przynosi automatyka w rolnictwie.

Czym jest automatyzacja w rolnictwie?

Automatyzacja upraw (smart farming) polega na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych do procesów zarządzania uprawami wertykalnymi i hydroponicznymi. Automatyzacja rolnictwa pozwala sterować wszystkimi procesami na farmie oraz kontrolować warunki atmosferyczne panujące w pomieszczeniach, gdzie uprawiane są rośliny. Pozwala to istotnie zwiększyć efektywność produkcji roślin, zaspokajając wysokie zapotrzebowanie na żywność oraz zapewniając niezawodność produkcji żywności.

Automatyzacja rolnictwa – jaka technologia jest niezbędna?

Niezbędna automatyka w rolnictwie wertykalnym to profesjonalne urządzenia oraz zarządzające nimi systemy, np. Grow Wizard. Zastosowana automatyka umożliwia kontrolę nawadniania, oświetlenia, atmosfery oraz prowadzenie dziennika upraw. System automatyki zawiera takie elementy, jak m.in.: wertykalne wózki uprawowe, stacje wysiewowe, lampy HydroLED, zamknięty obieg wody, system inteligentnego dozowania pożywki, system kontroli temperatury, automatyka uprawowa, strefa dezynfekcji.

Automatyzacja upraw – poznaj płynące z niej korzyści

Automatyzacja rolnictwa rozwiązuje wiele problemów, z którymi borykają się dzisiejsze farmy. Co zyskujemy, decydując się na wdrożenie automatyzacji upraw?

  • Rozwiązanie problemu braku siły roboczej – praca ogranicza się wyłącznie do zarządzania automatycznymi systemami, monitorowania procesów i zarządzania oprogramowaniem.
  • Całoroczne uprawy – automatyzacja w rolnictwie umożliwia stworzenie kontrolowanych warunków atmosferycznych, sprzyjających uprawianym roślinom, co pozwala osiągać plony przez cały rok, zwiększając wolumen zbiorów nawet kilkunastokrotnie.
  • Przyjazność środowisku naturalnemu – zamknięty obieg wody, brak zapotrzebowania na grunty rolne, optymalne nawadnianie i odżywianie roślin oraz możliwość zasilania automatycznych farm panelami fotowoltaicznymi w ogromnym stopniu redukują wpływ upraw na środowisko naturalne.
  • Niezależność od klimatu czy pory roku – automatyzacja w rolnictwie pozwala stworzyć kontrolowane warunki niezależnie od klimatu czy panującej pogody, dzięki czemu rośliny można uprawiać wszędzie i przez cały rok.
  • Lokalnie produkowana żywność – z powyższego wynika, że rośliny mogą być uprawiane lokalnie, co zmniejsza zapotrzebowanie na transport, co z kolei redukuje ślad węglowy.

Automatyzacja rolnictwa – jak zacząć?

Jeśli chcesz zainwestować w farmę przyszłości, zacznij od współpracy z firmą Hydropolis. Automatyka w rolnictwie z wykorzystaniem technologii i oprogramowania Grow Wizard pozwala osiągać bardzo wysoka wydajność upraw przy jednoczesnym ograniczeniu nakładu pracy, redukcji kosztów i szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Artykuł gościnny.

Powiązane posty
DrzewaOwoceRośliny jadalneW Twoim ogrodzie

Stare odmiany drzew owocowych - powracają do polskich ogrodów

Drzewa owocowe to nieodłączny element polskiego krajobrazu i część naszej rodzimej tradycji.
Czytaj więcej
DrzewaOwoceRośliny jadalneW Twoim ogrodzie

Niskopienne, kolumnowe czy karłowe - jakie drzewka owocowe wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na wygodę i funkcjonalność w swoim…
Czytaj więcej
News

Welcome to the New Era of Greatest Hits Cinema

So when I look at my fashion icons from the ’60s and ’70s, they’re all men, but it’s the…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *