Meble ogrodowe

Gdzie sprawdzą się donice kamienne?

Gdzie sprawdzą się donice kamienne?
Gdzie sprawdzą się donice kamienne?

Zastanawiasz się nad zakupem kamiennej donicy? Nie wiesz gdzie najlepiej sprawdzą się tego rodzaju produkty oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Zapoznaj się zatem z poniższym artykułem.

Donice kamienne cieszą się rosnącą popularnością. Z czego wynika taki wzrost zainteresowania i czy warto w nie zainwestować?

Wygodne bez względu na miejsce 

Donice kamienne świetnie wpisują się w wyposażenie domu jako estetyczny i wytrzymały element dekoracyjny, a dodatkowo sprawdzą się również w ogrodzie. Dzięki szeregowi wyróżniających je cech, donice są szczególnie dobrym wyborem na zewnątrz.

Zalety donic w domu 

Kamienne donice zyskują popularność jako pojemnik na rośliny w domu. Dzięki stylowemu wyglądowi, świetnie wpływają na wystrój wnętrza, a przy tym są ekologiczne. W przeciwieństwie do plastikowych donic, te wykonane z kamienia nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego również po tym, jak zdecydujemy się je wyrzucić.

Czy kamienne donice sprawdzą się w ogrodzie?

Kamienne doniczki są również doskonałym wyborem do przydomowego ogródka. Z uwagi na dużą masę, ryzyko jej przewrócenia przez silny wiatr jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku donic wykonanych z innego rodzaju materiałów. Tym samym możesz cieszyć się niezwykłym wyglądem swojego ogrodu lub tarasu bez obawy o ewentualne uszkodzenia. Jak wybrać najlepsze donice do ogrodu?

Dopasuj kształt do ogrodu

Wybierając donice kamienne, postaraj się dopasować jej kształt, a także rozmiar do Twojego ogrodu lub tarasu. Jeśli chcesz umieścić rośliny tak, by zajmowały jak najmniej miejsca, wybierz modele kwadratowe lub prostokątne: możesz przesunąć je pod ścianę lub w róg ogrodu. Jeżeli jednak nie zależy Ci na oszczędzaniu przestrzeni, możesz wybrać donice o innym, na przykład zaokrąglonym kształcie.

Weź pod uwagę rodzaj rośliny

Wybierając donice kamienne, zwróć uwagę nie tylko na Twoje potrzeby w zakresie przestrzeni czy estetyki. Uwzględnij również to, jakich warunków wymaga roślina: krzew czy kwiat umieszczony w zbyt dużej doniczce będzie rozwijał się harmonijnie, a jedynym problemem może być ewentualna nadmierna utrata miejsca. Jeśli jednak umieścisz roślinność w zbyt małej kamiennej donicy – istnieje ryzyko, że ulegnie ona uszkodzeniu w związku z brakiem miejsca.

Ekologiczne podejście do ogrodnictwa

Jeśli chcesz podejść do prowadzenia ogródka w sposób bezpieczny dla planety, donice kamienne są doskonałym wyborem. Nie tylko nie są one szkodliwe dla roślin, które w nich umieszczasz, ale również później, po wyrzuceniu – nie powodują degradacji środowiska naturalnego.

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed jesienną pogodą?

Jesień to piękny czas, pełen kolorów i spadających liści. Jednak dla naszych mebli ogrodowych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Poradnik

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Ławki ogrodowe - jak wybrać idealny model do swojego ogrodu?

Nawet najpiękniejszy ogród zawiedzie, gdy nie ma miejsca do siedzenia. Jak wybrać odpowiednią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *