Taras

Funkcjonalny i efektowny taras – jak go zaaranżować?

Funkcjonalny i efektowny taras – jak go zaaranżować?
Funkcjonalny i efektowny taras – jak go zaaranżować?

Taras jest przestrzenią, która łączy dom z ogrodem. Jest to miejsce bardzo użyteczne, zarówno podczas większych imprez, jak i relaksu w gronie domowników. Warto zadbać o jego funkcjonalność – tak, aby można się było nim cieszyć również podczas nieco gorszej pogody. Sprawdź, jakie rozwiązania są obecnie najbardziej popularne!

Poranna kawa, którą cieszysz się na swoim tarasie, smakuje absolutnie wyjątkowo. Efektownie zaaranżowana przestrzeń z pewnością zrobi też spore wrażenie na Twoich gościach. Jednak, aby taras mógł jak najlepiej pełnić swoją funkcję, trzeba solidnie przemyśleć umiejscowienie różnych sprzętów. Warto także zadbać o komfort osób przebywających w tym miejscu. Świetnym rozwiązaniem, niezależnie od warunków atmosferycznych, będzie zadaszenie, np. w postaci funkcjonalnej markizy. Jak zagospodarować taras?

Zadaszenie

Jedną z najważniejszych kwestii jest zadaszenie tarasu. Masz do wyboru różne opcje, więc warto zastanowić się, czego potrzebujesz. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest montaż markizy. Na hyforia.pl znajdziesz zadaszenia w wielu wzorach i technologiach. Dużym powodzeniem cieszą się markizy, które w trakcie składania chowają się w estetycznej, minimalistycznej kasecie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które doskonale pasuje do nowoczesnego designu. Wybierając markizę na taras, warto także rozważyć dodatkowe opcje. Szczególnie przydatne mogą okazać się:

  • czujniki wiatru, które automatycznie złożą markizę, jeśli podmuchy staną się mocniejsze. To bardzo użyteczna funkcja, która pozwala uchronić konstrukcję w przypadku silnego wiatru.
  • oświetlenie LED, które pozwala zaoszczędzić miejsce na tarasie i zwiększa jego funkcjonalność.
  • promiennik, czyli źródło ciepła, dzięki któremu można komfortowo przebywać na tarasie również w nieco chłodniejsze dni.

Meble

Wybierając meble na taras, warto kierować się nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością. Powinny one być odporne na wilgoć oraz działanie promieni słonecznych. Dobrym pomysłem będą modele, które można łatwo i szybko odkurzyć oraz wyczyścić. Jeśli Twój taras jest raczej niewielki, to lepiej unikaj bardzo masywnych, zabudowanych mebli – optycznie zmniejszą przestrzeń. Wybierz raczej lekkie meble na nóżkach, które ułatwiają czyszczenie podłogi i nie zajmują wiele miejsca. Nie zapomnij też o rozłożeniu miękkich i wygodnych poduch i kocyków – dzięki nim przestrzeń stanie się bardziej przytulna.

Grill

Jedną z głównych funkcji tarasu jest grillowanie. Warto więc znaleźć odpowiednie miejsce, w którym ustawisz niezbędny sprzęt do grillowania i poręczny stolik. Pamiętaj, że rozpalanie grilla na tarasie nie zawsze jest zgodne z przepisami. W takich przypadkach rozwiązaniem może być praktyczny grill elektryczny.

Dekoracja

Warto zadbać o odpowiednią dekorację tarasu. Najpiękniejszą ozdobą są okazałe rośliny. Świetnym pomysłem będzie ustawienie na tarasie donicy z palmą lub papirusem. Na stoliku warto także postawić bukiet ciętych kwiatów. Magiczną atmosferę stworzysz również, rozwieszając małe lampki o przyjemnym, ciepłym świetle.

Powiązane posty
Taras

Jak przygotować taras na gruncie?

Taras stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, łącząc wnętrze domu z ogrodem. Aby taras…
Czytaj więcej
TarasZabudowa ogrodu

Deski Tarasowe: Stwórz swoją oazę w ogrodzie!

Czy marzysz o własnym kawałku raju w Twoim ogrodzie? Deski tarasowe są idealnym rozwiązaniem…
Czytaj więcej
Taras

Urządzanie i aranżacja wnętrz - funkcjonalny taras

Taras stanowi w nowoczesnych projektach nie tylko łącznik domu z ogrodem, ale również dodatkową…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *