Zabudowa ogrodu

Fotowoltaika Bielsko-Biała – porady montażowe i z korzyści z odnawialnej energii dla domu

Fotowoltaika Bielsko-Biała – porady montażowe i z korzyści z odnawialnej energii dla domu
Fotowoltaika Bielsko-Biała – porady montażowe i z korzyści z odnawialnej energii dla domu

Fotowoltaika to możliwość uniezależnienia się od cen energii elektrycznej, która z roku na rok bije kolejne rekordy. Panele słoneczne mają właściwie same zalety, jedyną wadą jest dość wysoka cena ich założenia, która powinna jednak zwrócić się w ciągu 5-8 lat. Jak przebiega proces instalowania fotowoltaiki i kto powinien zdecydować się na montaż paneli słonecznych w swoim domu? Sprawdź oferty – fotowoltaika Bielsko-Biała.

Dla kogo jest fotowoltaika?

Fotowoltaikę montuje się zarówno na dachach skośnych, jak i na ziemi z wykorzystaniem specjalnych platform. Aby możliwe było założenie paneli na dachu, musi on spełniać pewne warunki. Najwięcej energii wyprodukuje instalacja zwrócona w kierunku południowym, trochę mniej zachodnim. W sytuacji, gdy połacie naszego dachu zwrócone są ku wschodowi lub zacieniają je wysokie drzewa, lub okoliczna zabudowa, wyjściem może okazać się montaż na ziemi. Sprawdź najnowsze oferty – fotowoltaika Bielsko-Biała.

Panele słoneczne sprawdzą się w każdym domu, nie ma znaczenia, ile prądu zużywamy. Odpowiednio dobrana instalacja jest w stanie zapewnić dostęp do darmowej energii przez niemal cały rok. Oczywiście największa ilość prądu produkowana jest w miesiącach ciepłych. Okres od listopada do lutego to zdecydowanie najgorszy czas dla naszej instalacji z uwagi na brak światła. Ten ubytek pokryjemy jednak w lecie. Obecna forma rozliczania sprawia, że większość energii jesteśmy w stanie odebrać sobie od zakładu energetycznego nawet do roku od jego oddania do sieci.

Jak wygląda proces instalacji paneli słonecznych? Fotowoltaika Bielsko-Biała

Instalację fotowoltaiczną powinny zakładać osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Proces ten jest stosunkowo prosty i nie zajmuje wiele czasu. W przypadku montażu na dachu wykorzystuje się odpowiednie uchwyty, które przykręcane są do krokwi drewnianych będących częścią jego konstrukcji.

Kolejnym krokiem jest założenie belek potrzebnych do ostatecznego umocowania paneli słonecznych. Po fizycznym zainstalowaniu paneli na dachu należy poprowadzić kable bezpośrednio do domu, najlepiej do pomieszczenia, w którym znajduje się rozdzielnia. Do tego celu przeważnie wykorzystuje się kanały wentylacyjne. Kable biegną po dachu, a ich celem jest falownik, który umieszczany jest wewnątrz budynku. Pozwala on przekształcić prąd zmienny na prąd stały, który posłuży do zasilania urządzeń w naszym domu.

Nadmiar prądu, którego nie udaje się spożytkować, przekazywany jest z falownika bezpośrednio do instalacji na zewnątrz budynku. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi, który zakładany jest przez zakład energetyczny, jesteśmy w stanie oddawać niezużyty prąd do zmagazynowania.

Powiązane posty
Zabudowa ogrodu

Jak stworzyć atrakcyjny i bezpieczny ogród sensoryczny dla dzieci

Tworzenie ogrodu sensorycznego dla dzieci to doskonały sposób na wspieranie ich rozwoju poprzez…
Czytaj więcej
Bramy i ogrodzeniaZabudowa ogrodu

Wszystko o słupkach ogrodzeniowych - zastosowanie, zalety i sposoby montażu

Słupki ogrodzeniowe to nieodzowny element każdego ogrodzenia. Poza funkcją praktyczną, pełnią…
Czytaj więcej
TarasZabudowa ogrodu

Deski Tarasowe: Stwórz swoją oazę w ogrodzie!

Czy marzysz o własnym kawałku raju w Twoim ogrodzie? Deski tarasowe są idealnym rozwiązaniem…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *