Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Farba do drewna – czym kierować się podczas zakupu produktu?

Farba do drewna - czym kierować się podczas zakupu produktu

Farba do drewna pozwoli szybko i skutecznie odnowić stare meble ogrodowe, dzięki czemu wyglądają jak nowe. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z renowacją mebli, najprawdopodobniej zastanawiasz się, jaki produkt wybrać. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów!

  • Farba olejna zapewnia matowe lub błyszczące wykończenie.
  • Lateksową farbę do drewna możesz szybko wyczyścić wodą z mydłem.
  • Jeśli chcesz ograniczyć liczbę warstw, sięgnij po podkład do drewna.
  • Mleczna lub matowa farba do drewna nada meblom rustykalny charakter.

Jaką wybrać farbę do drewna?

Farba olejna tworzy gładką powierzchnię po wyschnięciu, dając matowe lub błyszczące wykończenie, w zależności od wybranego produktu. W tym przypadku zamiast wałka użyj wysokiej jakości pędzla. Maluj bezpośrednio na gołym drewnie lub odpowiednim podkładzie. Proponowana farba niekoniecznie współpracuje z lateksową warstwą pod spodem. Po malowaniu wyczyść ręce i pędzle spirytusem mineralnym lub specjalnym rozcieńczalnikiem.

Wiele osób wybiera też lateksową farbę do drewna. Powłoka z połyskiem lub półpołyskiem nie wymaga warstwy nawierzchniowej, z kolei wykończenie matowe i satynowe należy zabezpieczyć warstwą nawierzchniową. Farbę lateksową możesz wyczyścić wodą z mydłem.

Jak odnowić stare drewno?

W sklepach znajdziesz również farby na bazie wody. Nie musisz wstępnie obrabiać drewna, chyba że kiedyś pomalowałeś je farbą olejną. Wspomniany preparat schnie bardzo szybko, dodatkowo powłoka jest odporna na pękanie i blaknięcie. Zastanawiasz się, jak nadać drewnianym meblom rustykalny charakter? Sięgnij po matową lub mleczną farbę do drewna.

Po lekkim wyszlifowaniu powierzchni nałóż profesjonalny podkład do drewna. Prezentowany produkt działa jak spoiwo między farbą a elementem drewnianym. Dobrze zagruntowany obiekt zwykle wymaga mniejszej liczby warstw farby.  Nałóż cienką warstwę podkładu i poczekaj, aż wyschnie. Teraz nałóż kilka warstw farby. Jeśli zdecydowałeś się na jasny kolor, wybierz biały podkład, w przeciwnym razie sięgnij po ciemny odpowiednik. Kiedy podkład wyschnie, upewnij się, że dobrze przywarł do powierzchni, nie tworząc przy tym pęcherzyków.

 Jak nadać meblom wyjątkowy charakter?

Farba do drewna (www.beckers.pl) nada meblom nowy wygląd. Nie musisz kupować nowego regału, kredensu lub stolika, by odświeżyć np. taras czy ogród. Zacznij malowanie od minimalnej ilości preparatu. Przesuwaj wałek z równomiernym naciskiem.

Pamiętaj, by cały czas malować w tym samym kierunku. Zobacz, czy nałożyłeś pierwszą warstwę farby na krawędzie. Nie wylewaj jej na ewentualne ubytki. Jeśli wybrałeś brązową lub czarną farbę, zachowaj szczególną ostrożność.

Po nałożeniu pierwszej warstwy poczekaj 60-120 minut. Jeśli znajdziesz jakieś niedoskonałości, nie martw się, naprawisz to przy drugiej powłoce. Zazwyczaj prace malarskie kończą się na pierwszej warstwie. Nakładając drugą powłokę, skup się na obszarach, których nie pomalowałeś dokładnie.

Powiązane posty
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Wysokiej jakości przewód wodociągowy za pomocą rur PVC

Podczas budowy basenu jednym z kluczowych aspektów jest wybór systemu wodociągowego, ponieważ od…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

10 powodów, dla których Karcher WD3 jest najlepszym wyborem dla twojego warsztatu

Decyzja o zakupie odpowiedniego odkurzacza warsztatowego może znacząco wpłynąć na komfort…
Czytaj więcej
Narzędzia, maszyny ogrodnicze

Automatyka przemysłowa. Jakie elementy wchodzą w skład systemu?

Automatyzacja procesów przemysłowych na wiele sposobów usprawnia pracę zakładów. Minimalizacja…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *