Wnętrza

Dysperbit – Sprawdzony sposób na izolację budynku przed działaniem wody

Dysperbit - Sprawdzony sposób na izolację budynku przed działaniem wody.
Dysperbit - Sprawdzony sposób na izolację budynku przed działaniem wody.

Hydroizolacja. Jak wykonać ją prawidłowo, solidnie i trwale? Tak, aby przeprowadzane przez nas prace remontowe i budowlane, wiązać się mogły z naprawdę rzetelnie wykonaną „robotą” oraz dawały nam pewność, że wszystko jest przez nas możliwie dopracowane na najwyższym poziomie. Osiągnąć ten cel może nam pomóc Dysperbit, rozpuszczalna w wodzie, ekologiczna i bezpieczna w użytkowaniu masa dyspersyjna.

Na czym polega hydroizolacja i w jakich pomieszczeniach możemy użyć masy dyspersyjnej?

Hydroizolacja polega na tym, że celem naszej pracy jest wykonanie jak najlepszego oraz trwałego zabezpieczenia elementów budynku lub innego obiektu przed wpływem wilgoci, jaka związana jest najczęściej z wodą gruntową. Masa Dysperbit jest odporna na działanie wody, dlatego możemy ją stosować w piwnicach, garażach i innych pomieszczeniach gospodarczych. Powłok izolacyjnych, które możemy wykonać przy użyciu tego produktu jest wiele, jednak warto byśmy wiedzieli również o tym, że masy nie powinniśmy używać w pomieszczeniach mieszkalnych oraz tych, w których zwykle spędzamy najwięcej czasu. Wynika to ze składu Dysperbitu, który oparty jest na chemicznych związkach asfaltowo-kauczukowych. W zamian za to masa sprawdzi się nam doskonale w pomieszczeniach, w których nie przebywamy na stałe. Jeśli poszukujecie więcej informacji związanych z masą dysperbit warto odwiedzić stronę produktową firmy izolacja-jarocin.

Do jakiego rodzaju prac budowlanych i remontowych najczęściej jest wykorzystywany Dysperbit?

Środek jest masą powstałą na bazie wodnej dyspersji asfaltów ponaftowych, które zostały wzbogacone o dodatek, jakim jest kauczuk syntetyczny połączony ze środkami emulgującymi i środkami, które mają zapobiegać korozji. Zatem powłoki hydroizolacyjne, jakie możemy wykonać przy jego pomocy, zaliczyć możemy do gatunku renowacyjnych i tych, których celem jest konserwacja asfaltowych pokryć dachowych. Jako hydrolizat, masa doskonale sprawdzi się przy kładzeniu bezspoinowych pokryć dachowych, dla których podkładem jest jedna warstwa papy. Możemy go również wykorzystać, gdy nakładamy bezspoinowe powłoki dachowe, dla których charakterystyczne są laminaty wykorzystujące wkładki wzmacniające. Dysperbit jest materiałem, przydatnym również, gdy celem naszej pracy jest wykonanie poziomych i pionowych izolacji mających przeciwdziałać wilgotnieniu ścian lub fundamentów budynku. Warto jest o nim pamiętać, szczególnie w sytuacji, gdy izolujemy przed działaniem wody takie pomieszczenia jak łazienka lub pralnia. Dysperbit, przyda się nam wszędzie tam, gdzie w budynku w dużej ilości oraz często, będzie lub jest, używana woda.

Izolacja, która skutecznie przeciwdziała wilgoci i działaniu wód gruntowych.

Aplikacja materiału jest łatwa, ze względu na konsystencję produktu, który szybko się wiąże z podłożem, jest elastyczny i przyczepny. Wielkim atutem masy dyspersyjnej, jest jej bezwonności. Jako środek rozpuszczalny w wodzie, masa dobrze się łączy ze styropianem, dlatego możemy go śmiało wykorzystać w swoich pracach izolacyjnych. Wracając do zagadnienia hydroizolacji, przystępując do prac remontowych i budowlanych, powinniśmy wiedzieć, że wyróżnia się jej kilka rodzai. Dysperbit, stosuje się najczęściej przy wykonywaniu tzw. izolacji przeciwwilgociowych. Polegają one na ochronie obiektów budowlanych przed działaniem wody, jaka nie wywiera ciśnienia na dany element. Czyli ten, do którego pokrycia, wykorzystamy czarną asfaltowo-kauczukową masę. Ten rodzaj izolacji stosuje się najczęściej w sytuacji, gdy mamy do czynienia z budynkami posadowionymi na przepuszczalnych gruntach, jakimi są żwiry i piaski. Na rynku sprzedaży nabędziemy materiał w cenie, która według nas nie jest wygórowana i można ją uznać za proporcjonalną do potrzebnej przy wykonywaniu hydroizolacja ilości produktu.

Powiązane posty
LifestyleWnętrza

Fotel czy pufa – na co zdecydować się w danej sytuacji?

Wnętrze mieszkania mówi wiele o jego właścicielu.Niektórzy uważają, że aranżacja domu jest…
Czytaj więcej
Rośliny ozdobneRośliny, nasiona, cebuleWnętrza

Balkon w powodzi kolorów. Zrób z niego w tym roku kwitnącą oazę

Tęsknisz za kolorem na parapecie albo chcesz rozjaśnić swój taras lub balkon doniczkami z…
Czytaj więcej
Wnętrza

Jak oświetlić niewielki balkon - praktyczne wskazówki

Wypoczynek na świeżym powietrzu jest możliwy również w miejskiej dżungli. Nawet na niewielkim…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *