Meble ogrodowe

Drewniane elementy w ogrodzie – huśtawka, karmnik oraz budki lęgowe dla ptaków

Drewniane elementy w ogrodzie - huśtawka, karmnik oraz budki lęgowe dla ptaków
Drewniane elementy w ogrodzie - huśtawka, karmnik oraz budki lęgowe dla ptaków

Ogród to doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy z dziećmi czy zwierzętami oraz do spotkań z rodziną czy znajomymi np. podczas grilla. Niezależnie od tego, w jakim stylu został urządzony ogród drewniane wyposażenie zawsze doskonale prezentuje się na tle zieleni, drzew, czy krzewów ozdobnych. Jaką huśtawkę wybrać do ogrodu? Dlaczego warto zamontować budki lęgowe lub karmnik w ogrodzie czy na działce? Właśnie tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Budki lęgowe do ogrodu i na działkę 

Przede wszystkim jeśli tylko istnieje taka możliwość warto zamontować budkę lęgową w ogrodzie, na działce czy w lesie, dzięki czemu ptaki będą miały schronienie i bezpieczne miejsce do wylęgu. Niestety, ale ze względu na stale postępujący rozwój infrastruktury w naszym kraju oraz materiały wykorzystywane podczas budowy gniazda ptaków nie mają możliwości, aby przetrwać. Dlatego też w ostatnich latach w naszym kraju zauważalnie spadła liczba ptaków, które są tak cenne dla otoczenia. Budki lęgowe zawieszone np. na drzewie nie zajmują miejsca, nie przeszkadzają, a jedynie zapewniają bezpieczne miejsce do wylęgu ptaków. 

Karmniki dla ptaków 

Wielu z nas prawdopodobnie pamięta z dzieciństwa wieszanie karmnika z bliską osobą, a następnie regularne dosypywanie pokarmu dla ptaków w okresie zimowym. Wielu osób tego typu rozwiązań już nie praktykuje, a ptaki mają o wiele większy problem ze znalezieniem pokarmu niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego też warto powiesić w ogrodzie lub na działce karmnik i zadbać o małe stworzenia, które niwelują szkodniki w ogrodzie czy owady w okolicy. 

Wieszając karmnik lub budki lęgowe przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na znajdujące się w pobliżu gałązki bądź inne przedmioty, które mogłyby stanowić podporę dla kotów, kun czy innych drapieżników. Jeśli w pobliżu znajdują się gałęzie należy je usunąć. Co więcej, budki lęgowe zawsze należy wybierać względem konkretnego gatunku ptaków. Przykładowo jeśli w okolicy znajdują się Wróble, Mazurki czy Sikorki sprawdzi się budka lęgowa typ A. Posiada odpowiednio duży otwór wlotowy dla tych rozmiarów ptaków i wystarczająco mały aby zmieściły się większe osobniki. 


Z kolei karmnik powinniśmy zawsze wieszać tak, aby w promieniu około 3 metrów nie znajdowały się podpory, gałęzie czy inne elementy ułatwiające np. kotom polowanie na ptaki. 

Drewniana huśtawka do ogrodu lub na taras

W ogrodzie świetnie sprawdzi się huśtawka, która będzie stanowiła nie tylko miejsce zabaw dla dzieci, ale i miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Spokojny relaks po całym dniu pracy z książką i ciepłymi promieniami słońca to coś, o czym marzy niejedna osoba. Dlatego też jeśli szukasz tego typu rozwiązań do ogrodu warto wybrać huśtawkę. Przykładowo drewniana huśtawka to klasyk i idealnie komponuje się na tle zielonych drzew, krzewów oraz innych roślin. Co więcej, drewniane huśtawki są niesamowicie trwałe – odpowiednio zaimpregnowane mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat. 

Świetnym rozwiązaniem dla dzieci będzie huśtawka z ławką dla dziecka. Maluch będzie mógł huśtać się obok, gdy rodzice będą spokojnie bujać się obok np. czytając książkę. 

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak urządzić ogród ze smakiem? Wybieramy stylowe meble ogrodowe

Piękny, zadbany i klimatyczny ogród jest ozdobą domu, a do tego wspaniałym miejscem do…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Stoły drewniane – czy będą pasować do wymarzonej jadalni?

Podczas urządzania kuchni, czy też jadalni niejednokrotnie warto wykorzystać w swojej aranżacji…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Czego nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie?

W dzisiejszych czasach mamy naprawdę mało czasu na to, aby się zrelaksować i odpocząć od…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.