Meble ogrodowe

Drewniane elementy w ogrodzie – huśtawka, karmnik oraz budki lęgowe dla ptaków

Drewniane elementy w ogrodzie - huśtawka, karmnik oraz budki lęgowe dla ptaków
Drewniane elementy w ogrodzie - huśtawka, karmnik oraz budki lęgowe dla ptaków

Ogród to doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy z dziećmi czy zwierzętami oraz do spotkań z rodziną czy znajomymi np. podczas grilla. Niezależnie od tego, w jakim stylu został urządzony ogród drewniane wyposażenie zawsze doskonale prezentuje się na tle zieleni, drzew, czy krzewów ozdobnych. Jaką huśtawkę wybrać do ogrodu? Dlaczego warto zamontować budki lęgowe lub karmnik w ogrodzie czy na działce? Właśnie tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Budki lęgowe do ogrodu i na działkę 

Przede wszystkim jeśli tylko istnieje taka możliwość warto zamontować budkę lęgową w ogrodzie, na działce czy w lesie, dzięki czemu ptaki będą miały schronienie i bezpieczne miejsce do wylęgu. Niestety, ale ze względu na stale postępujący rozwój infrastruktury w naszym kraju oraz materiały wykorzystywane podczas budowy gniazda ptaków nie mają możliwości, aby przetrwać. Dlatego też w ostatnich latach w naszym kraju zauważalnie spadła liczba ptaków, które są tak cenne dla otoczenia. Budki lęgowe zawieszone np. na drzewie nie zajmują miejsca, nie przeszkadzają, a jedynie zapewniają bezpieczne miejsce do wylęgu ptaków. 

Karmniki dla ptaków 

Wielu z nas prawdopodobnie pamięta z dzieciństwa wieszanie karmnika z bliską osobą, a następnie regularne dosypywanie pokarmu dla ptaków w okresie zimowym. Wielu osób tego typu rozwiązań już nie praktykuje, a ptaki mają o wiele większy problem ze znalezieniem pokarmu niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego też warto powiesić w ogrodzie lub na działce karmnik i zadbać o małe stworzenia, które niwelują szkodniki w ogrodzie czy owady w okolicy. 

Wieszając karmnik lub budki lęgowe przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na znajdujące się w pobliżu gałązki bądź inne przedmioty, które mogłyby stanowić podporę dla kotów, kun czy innych drapieżników. Jeśli w pobliżu znajdują się gałęzie należy je usunąć. Co więcej, budki lęgowe zawsze należy wybierać względem konkretnego gatunku ptaków. Przykładowo jeśli w okolicy znajdują się Wróble, Mazurki czy Sikorki sprawdzi się budka lęgowa typ A. Posiada odpowiednio duży otwór wlotowy dla tych rozmiarów ptaków i wystarczająco mały aby zmieściły się większe osobniki. 


Z kolei karmnik powinniśmy zawsze wieszać tak, aby w promieniu około 3 metrów nie znajdowały się podpory, gałęzie czy inne elementy ułatwiające np. kotom polowanie na ptaki. 

Drewniana huśtawka do ogrodu lub na taras

W ogrodzie świetnie sprawdzi się huśtawka, która będzie stanowiła nie tylko miejsce zabaw dla dzieci, ale i miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Spokojny relaks po całym dniu pracy z książką i ciepłymi promieniami słońca to coś, o czym marzy niejedna osoba. Dlatego też jeśli szukasz tego typu rozwiązań do ogrodu warto wybrać huśtawkę. Przykładowo drewniana huśtawka to klasyk i idealnie komponuje się na tle zielonych drzew, krzewów oraz innych roślin. Co więcej, drewniane huśtawki są niesamowicie trwałe – odpowiednio zaimpregnowane mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat. 

Świetnym rozwiązaniem dla dzieci będzie huśtawka z ławką dla dziecka. Maluch będzie mógł huśtać się obok, gdy rodzice będą spokojnie bujać się obok np. czytając książkę. 

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Huśtawki do ogrodu - czy te meble ogrodowe pasują do każdego stylu aranżacyjnego?

Nowoczesny, skandynawski, inspirowany słoneczną Prowansją, a może boho? Wybór stylu w jakim…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jak urządzić ogród ze smakiem? Wybieramy stylowe meble ogrodowe

Piękny, zadbany i klimatyczny ogród jest ozdobą domu, a do tego wspaniałym miejscem do…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Stoły drewniane – czy będą pasować do wymarzonej jadalni?

Podczas urządzania kuchni, czy też jadalni niejednokrotnie warto wykorzystać w swojej aranżacji…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *