Aktualności prasowe

Credit Agricole świętuje Dzień Ziemi i sprząta tereny zielone

Credit Agricole świętuje Dzień Ziemi i sprząta tereny zielone
Credit Agricole świętuje Dzień Ziemi i sprząta tereny zielone

Bank Credit Agricole coraz aktywniej działa na rzecz środowiska. 25 kwietnia pracownicy banku zorganizowali akcję sprzątania wrocławskich terenów zielonych. Do współpracy zaprosili Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, aby wyczyścić łąki i zagajniki w jego sąsiedztwie.

Międzynarodowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, w Credit Agricole stał się pretekstem do ogłoszenia całego Tygodnia Ziemi. Oprócz przeprowadzenia wewnętrznej akcji edukacyjnej i zaangażowania w Zielony Rekord Polski, pracownicy banku postanowili osobistym działaniem polepszyć stan najbliższego otoczenia. Grupa wolontariuszy wyczyściła z odpadów miejskie tereny przy ul. Lekcyjnej na wrocławskich Sołtysowicach, zbierając łącznie około 400 kg tworzyw sztucznych, szkła, metalu i sprzętu elektronicznego.

– W Credit Agricole zieleń mamy w DNA. Jako bank, który swoją historię wywodzi od rolniczych kas spółdzielczych, czujemy ścisły związek ze środowiskiem, w którym na co dzień wszyscy żyjemy – zapewnia Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej banku. – Mając na uwadze czystość naszego miasta, ale też naturę na całej Ziemi, chcemy coraz bardziej troszczyć się o stan środowiska. Akcja zbierania odpadów to prosty, ale skuteczny i jakże potrzebny sposób, by pomóc naszej planecie – przekonuje.

Wraz z pracownikami banku, w inicjatywę zaangażowali się również wychowawcy i podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, mieszczącego się przy ul. Lekcyjnej 23 we Wrocławiu.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę, aby nadać temu ekologicznemu działaniu również społeczny wymiar. Uważamy, że szacunek dla środowiska to postawa, którą należy szerzyć na jak największą skalę już od najmłodszych lat – mówi Przemysław Przybylski.

Akcja sprzątania to kolejna w ostatnich miesiącach zielona inicjatywa, przy której bank Credit Agricole współpracuje z WCOW. W listopadzie 2018 wolontariusze banku zasadzili na terenie należącym do Centrum drzewa i krzewy w ramach ogólnopolskiego projektu Dotlenieni.org.

Źródło: credit-agricole.pl

Powiązane posty
Aktualności prasowe

Akwarium – ciekawe hobby dla dziecka

Akwarystyka to bardzo popularna dziedzina. Nic w tym dziwnego – starannie pielęgnowane akwarium…
Czytaj więcej
Aktualności prasowe

Jaka lustrzanka dla amatora?

Fotografowanie za pomocą smartfonu czy innych urządzeń mobilnych stało się bardzo modne. Jednak…
Czytaj więcej
Aktualności prasowe

Panele szklane idealna ozdoba do łazienki i salonu

Atrakcyjne i funkcjonalne dekoracje ścienne zawsze zwracają uwagę, ciesząc się powodzeniem i…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *