Relaks w ogrodzie

Całoroczny basen do ogrodu – czy to się opłaca?

Całoroczny basen do ogrodu – czy to się opłaca
Całoroczny basen do ogrodu – czy to się opłaca

Tradycyjny basen murowany to niezwykle efektowny element posesji, ale i bardzo kosztowna inwestycja. Tymczasem basen w ogrodzie można mieć bez konieczności ponoszenia sporych nakładów finansowych – wystarczy postawić na baseny ogrodowe całoroczne.

Całoroczny basen w ogrodzie – dla kogo?

Budowa tradycyjnego basenu z różnych względów nie zawsze wchodzi w rachubę. Wówczas doskonale zdają egzamin baseny ogrodowe całoroczne odznaczające się licznymi zaletami.  Przystępne ceny, niezbyt skomplikowany montaż i mnóstwo opcji, jeśli chodzi o rozmiary – oto największe atuty takich basenów. Przez cały rok mogą stać w ogrodzie, przy czym na okres zimowy należy je odpowiednio zabezpieczyć.  

Zimowanie basenu – na czym to polega?

Jak sama nazwa wskazuje, baseny całoroczne są przystosowane do tego, aby cały rok spędzić w ogrodzie. Jest to zasługą konstrukcji bazującej na metalowym stelażu oraz wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, z których baseny ogrodowe całoroczne zostały wykonane. Na czym zatem polega zimowanie basenu? Składają się na to zaledwie dwie czynności, a mianowicie spuszczenie wody poniżej poziomu otworów do pompy oraz nałożenie pokrywy na zbiornik. Niezmiernie istotne jest to, aby basen całoroczny był stabilny również w okresie jesienno-zimowym – z tego względu nie zaleca się całkowitego wypompowywania wody ze zbiornika. W przeciwnym razie basen pod wpływem silnych podmuchów wiatru czy intensywnych opadów utraci stabilność. Można się ponadto pokusić o ustawienie wokół niego specjalnego stelaża.

Całoroczny basen do ogrodu – jak wybrać najlepszy?

Baseny całoroczne znajdziecie w sklepie z basenami onilne – smumo.pl w różnych rozmiarach i kształtach. Przy wyborze odpowiedniego modelu trzeba mieć na względzie nie tylko własne upodobania i potrzeby, ale i wielkość działki. Ponieważ baseny całoroczne kupowane są z myślą o wieloletnim użytkowaniu, najlepszym rozwiązaniem są wysokiej jakości modele sygnowane markami cenionych producentów. Każdy ma oczywiście inne możliwości finansowe, ale lepiej zaoszczędzić i nabyć solidny basen.

Powiązane posty
Relaks w ogrodzie

​Wiosenne posiłki na balkonie, tarasie i w ogrodzie - wybieramy modny zestaw naczyń obiadowych

Doczekaliśmy się wiosny! Tej zielonej, ze słońcem i przyjemnymi temperaturami. To może…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Praktyczne prezenty dla najbliższych – co warto kupić?

Niezależnie od okazji, wybór upominków często staje się trudnym wyzwaniem. Szczególnie…
Czytaj więcej
Relaks w ogrodzie

Żaluzje fasadowe: nowoczesny wygląd, a także wygoda i komfort użytkowania

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że zewnętrzne osłony okienne cieszą się w naszym…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *