Meble ogrodowe

W poszukiwaniu komfortowego i ładnego zestawu mebli do ogrodu

W poszukiwaniu komfortowego i ładnego zestawu mebli do ogrodu
W poszukiwaniu komfortowego i ładnego zestawu mebli do ogrodu

Sezon letni nie trwa długo, warto zatem wyciskać każdy jego dzień niczym cytrynkę. Wspaniałe chwile łatwiej doceniać, gdy można wygodnie rozsiąść się na sofie lub ogrodowej huśtawce. Zobacz, jakie możliwości otwierają przed Tobą producenci mebli ogrodowych.

Meble ogrodowe z technorattanu – trwałe i estetyczne

Ten popularny typ mebli ogrodowych wyróżnia się przede wszystkim trwałością. Wysoki poziom estetyki zapewnia tworzywo sztuczne, które do złudzenia przypomina naturalny materiał. Wykazuje się natomiast zdecydowanie większą odpornością na działanie wilgoci oraz silnych promieni słońca. To właśnie wytrzymałość uczyniła go tak popularnym elementem miejskich kawiarni i przydomowych ogródków. Nawet po wielu sezonach zestawy mebli ogrodowych z technorattanu zachowują swój elegancki i stylowy wygląd. Na uwagę zasługuje również dostępność wielu wariantów kolorystycznych, które łatwo dopasować do własnej aranżacji, elewacji domu i najbliższego otoczenia. Biel, ecru, jasny brąz, antracyt, szarość, czerń – to tylko niektóre z popularnych propozycji. A Ty, który z nich wybierasz? Kolekcje mebli z technorattanu znajdziesz w sklepie internetowym Merkury Market. 

Drewniane meble ogrodowe – kruche piękno

W ciągu ostatnich kilku lat rośnie moda na ekologię. Człowiek jest blisko natury poprzez stosowanie w swoim otoczeniu naturalnych materiałów. Obecność drewna w ogrodzie nikogo nie dziwi – wszak co prezentuje się w tym miejscu lepiej niż ono? Estetyka to zdecydowanie ogromny plus, przemawiający za zakupem zestawów mebli ogrodowych z tego właśnie materiału. Tym niestety, co zniechęca jest ograniczona wytrzymałość drewna na działanie warunków atmosferycznych. Czynnikiem najbardziej szkodliwym dla niego jest wilgoć, o którą w polskim klimacie raczej nietrudno. Wybierając meble drewniane do ogrodu warto mieć tego świadomość. Najlepiej ustawiać je w miejscach zadaszonych, a wraz z nadejściem jesieni chować do garażu, piwnicy lub ogrodowego schowka. 

Meble plastikowe – pieśń przeszłości

Ten typ mebli odchodzi do lamusa. Wraz ze wzrostem poziomu życia Polaków oraz coraz przykładaniem coraz większej wagi do estetyki swojego najbliższego otoczenia toporne, brzydkie i płowiejące meble z taniego plastiku. Zastępują je lepszej jakości i zdecydowanie ciekawiej prezentujące się zestawy ogrodowe wykonane z dobrej klasy tworzywa sztucznego, splotem i barwą przypominające naturalne materiały. To zdecydowanie w ich kierunku podążają światowe i rodzime trendy, z których pełnymi garściami czerpią producenci. 

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed jesienną pogodą?

Jesień to piękny czas, pełen kolorów i spadających liści. Jednak dla naszych mebli ogrodowych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Poradnik

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Ławki ogrodowe - jak wybrać idealny model do swojego ogrodu?

Nawet najpiękniejszy ogród zawiedzie, gdy nie ma miejsca do siedzenia. Jak wybrać odpowiednią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *