Architektura ogrodowa

Odporna na warunki atmosferyczne lustrzana powierzchnia z pleksi — idealna do ogrodu

lustrzana powierzchnia z pleksi

Pięknie przystrzyżony ogród, pełen zielonych zakątków aż prosi się o pasujące do niego dodatki. Doskonałym, niezwykle estetycznym dodatkiem do ogrodów są lustrzane powierzchnie, które powiększają zieloną przestrzeń. Do stworzenia luster ogrodowych znakomicie sprawdza się odporny na warunki atmosferyczne poliwęglan lity. Dowiedz się, jakie lustra nadają się do ogrodu i gdzie je umieścić.

Lustro w ogrodzie nowoczesnym

Ogród z lustrem to chętnie trend wykorzystywany ostatnimi czasy w architekturze krajobrazu, chociaż pomysł na lustro w ogrodzie narodził się jeszcze w czasach antycznych. Odbijające światło zwierciadła były chętnie wykorzystywane przez starożytnych Rzymian do ozdabiania ogrodów i fasad budynków. Dziś równie chętnie korzysta się z tego typu ozdób, by optycznie powiększyć zielony obszar i podkreślić jego piękno poprzez odbijające się w zwierciadle promienie słoneczne.

Jakie lustra dziś wstawia się do ogrodu? Najczęstszym i najbardziej opłacalnym wyborem do ogrodu jest nowoczesne lustro z pleksi. To tworzywo charakteryzuje się niezwykłą odpornością na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, a także zarysowania i złamania. Lustro z plexi do ogrodu ciężko jest zniszczyć i rozbić, dlatego tak chętnie zastępuje się nim klasyczne, szklane zwierciadła.

Nowoczesne lustro ogrodowe z plexi charakteryzuje także laminowana powłoka, która zapewnia ochronę przed promieniami UV. Lustro, które umieścisz w ogrodzie, powinno być odporne także na działanie wody oraz niskie i wysokie temperatury. Wybierając zwierciadło z plexi, postaw na renomowanych producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości ze stosownymi certyfikatami i oznaczeniami.

Niewątpliwą zaletą akcesoriów z pleksi jest możliwość ich samodzielnego wykonania, ukształtowania oraz modyfikowania. Jak zrobić lustro z plexi na wymiar? Przeczytasz o tym w kolejnym fragmencie tekstu.

Lustro ogrodowe na wymiar — zrób je sam!

Lustro z plexi można wykonać samemu w szybki i prosty sposób — potrzebne Ci będą arkusze pleksi o odpowiedniej grubości i wybranej wielkości, które wytniesz w dowolny kształt pasujący do Twojego ogrodu. Najlepiej jest robić to laserowo, ale można wyciąć pleksi także dobrej jakości wyrzynarką. Gdy masz już odpowiednie arkusze specjalnej pleksi, nadszedł czas na montaż.

Jak zamontować lustro w ogrodzie? Przed montażem należy wybrać miejsce — można je zawiesić na ogrodzeniu, wśród drzew, na murku lub fasadzie budynku. Wybierz dogodne dla siebie miejsce i dodaj zielonym przestrzeniom pięknego blasku. Wydobądź głębię, umieszczając lustro wśród drzew i krzewów. Lustro można na stałe przytwierdzić do fasady lub muru albo zawiesić je na mocnych linkach stalowych z dodatkowymi haczykami, dzięki czemu z łatwością przeniesiesz lustro na taras lub w inne miejsce.

Zamontuj lustro w ogrodzie w bezpieczny sposób

Lustro można na stałe przytwierdzić do fasady lub muru albo zawiesić je na mocnych linkach stalowych z dodatkowymi haczykami, dzięki czemu z łatwością przeniesiesz lustro na taras lub w inne miejsce.

Podczas montażu upewnij się, że zwierciadło jest stabilnie przytwierdzone i zabezpieczone przed silnym wiatrem. Nie chcesz przecież, aby zerwało się wraz z podmuchem wiatru i spowodowało jakieś uszkodzenia. To szczególnie ważne, jeśli w ogrodzie bawią się dzieci lub biegają zwierzęta domowe, które może przygnieść ciężar lustra.

Lustro skryte pod wodą odmieni oblicze Twojego ogrodu

Lustra do ogrodu z pleksi nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru i elegancji. Odbijające się w nim piękno otaczającej przyrody z pewnością zachwyci każdego, kto w nie spojrzy. Jeśli chcesz zaskoczyć wszystkich, spróbuj zamontować lustro wodne w ogrodzie. Umieszczona pod powierzchnią wody pleksi będzie odbijać delikatnie promienie słoneczne, dając efekt iskrzącej się wody. Pamiętaj o tym, żeby takie lustro było odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi i zwierzętami.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane posty
Architektura ogrodowa

Żagiel ogrodowy na taras - jaki wybrać?

Żagiel ogrodowy na taras to doskonały sposób na stworzenie przytulnego miejsca przeznaczonego do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowa

Wszystkie oblicza namiotów igloo: od ogródków restauracyjnych do przydomowych enklaw relaksu

W świecie, gdzie granice między naturą a luksusem stają się coraz bardziej płynne, namioty…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *