Meble ogrodowe

Meble ogrodowe – estetyczne i praktyczne

Ogród to wyjątkowe miejsce – tutaj odpoczywa się i  relaksuje. Dlatego powinien być dopracowany w  każdym detalu. Trzeba przyznać, że dla posiadaczy ogrodu jest on jednym z ważniejszych miejsc w codziennym życiu. Niezbędnym  elementem wyposażenia zielonej strefy relaksu są meble ogrodowe.

Cechy mebli ogrodowych

Meble ogrodowe produkowane są z materiałów  odpornych na działanie czynników zewnętrznych, np.:  z naturalnego drewna,  wikliny albo tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest odporność na działanie deszczu czy silnego słońca.  Usuwanie z nich zabrudzeń nie wymaga specjalistycznej chemii  ani zabiegów.  Najwygodniejsze do przechowywania podczas zimy są meble składane, które zajmują niewiele miejsca. Meble ogrodowe  muszą cechować się estetyką  i solidnością wykonania.

Komplety mebli ogrodowych

Urządzając ogród, warto zadbać o spójną aranżację, którą pomagają osiągnąć komplety mebli ogrodowych. Asortyment jest ogromny- są mniejsze i większe komplety, wykonane z różnych materiałów. Łączy je stylowość. Do mniejszych ogrodów polecane są komplety ze stołem i dwoma lub czterema krzesłami, w większych ogrodach doskonale prezentuje się  stół z  sofą (ewentualnie dodatkowymi krzesłami) lub z narożnikiem. Komplety mebli ogrodowych oznaczają się nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym  designem i niezwykle elegancką kolorystką. Czas mebli z taniego plastiku we wszystkich kolorach  minął i chyba szybko nie wróci. Posiadacze ogrodów pokochali elegancję  technoratanu, drewna i wykończeń metalowych. Meble ogrodowe można dobrać do konkretnego stylu ogrodu. Stylowe meble do ogrodu sprawdzą się w każdym ogródku: przydomowym, działkowym, czy restauracyjnym. Oczywiście, zawsze warto dokupić huśtawkę lub trampolinę, aby zapewnić domownikom i gościom, choć odrobinę zabawy.

Komfort w ogrodzie

Komplety mebli ogrodowych są przede wszystkim komfortowe – umożliwiają stworzenie wygodnej strefy relaksu. Dobra jakość mebli gwarantuje, że przez lata są atrakcyjne wizualnie – nie 

odkształcają się  i nie płowieją. Wygodny komplet mebli do ogrodu to zakup na wiele lat. Dla osób mieszkających w wietrznych regionach polecane meble z elementami metalowymi, ponieważ ze względu na ich wagę nie przeeróci  ich wiatr.

Postępowanie z meblami ogrodowymi przed zimą

Meble ogrodowe można przechowywać w garażu, na werandzie i altanie. Przed schowaniem ich należy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą – najwygodniej jest użyć węża ogrodowego, wytrzeć szmatką i  przynieść do suchego pomieszczenia o niskiej, ale dodatniej temperaturze.  Miejsce zimowania mebli nie może być ogrzewane. Po zimie trzeba je umyć i wystawić na słońce. Mebli wiklinowych nie wolno przykrywać folią, ponieważ skutkuje to powstaniem pleśni i grzybów na ich powierzchni. Dobrym pomysłem na przechowywanie mebli są pokrowce przeciwdeszczowe. Aby spełniały swoje ochronne funkcje, muszą być wodoodporne i oddychające. Poleca się je w sytuacji, kiedy  nie ma możliwości przechowywania mebli w suchym pomieszczeniu i muszą przezimować na tarasie lub w ogrodzie.

Niższa cena

W przypadku zakupu mebli ogrodowych bardzo ważny jest czas. W sezonie wiosna-lato, meble są droższe. Tańsze zakupy można zrobić,  korzystając z posezonowych wyprzedaży, które trwają od października do marca.

Ogród musi odpowiadać potrzebom użytkowników. Ogromny wybór mebli ogrodowych ułatwia to zadanie. Przy zakupie  mebli do ogrodu najważniejsze jest  ich wielkość, estetyka i wytrzymałość na warunki pogodowe oraz możliwość złożenia na okres zimowy.

Więcej na: https://corciano.pl/

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed jesienną pogodą?

Jesień to piękny czas, pełen kolorów i spadających liści. Jednak dla naszych mebli ogrodowych…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Poradnik

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Ławki ogrodowe - jak wybrać idealny model do swojego ogrodu?

Nawet najpiękniejszy ogród zawiedzie, gdy nie ma miejsca do siedzenia. Jak wybrać odpowiednią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *