Meble ogrodowe

Meble ogrodowe – estetyczne i praktyczne

Ogród to wyjątkowe miejsce – tutaj odpoczywa się i  relaksuje. Dlatego powinien być dopracowany w  każdym detalu. Trzeba przyznać, że dla posiadaczy ogrodu jest on jednym z ważniejszych miejsc w codziennym życiu. Niezbędnym  elementem wyposażenia zielonej strefy relaksu są meble ogrodowe.

Cechy mebli ogrodowych

Meble ogrodowe produkowane są z materiałów  odpornych na działanie czynników zewnętrznych, np.:  z naturalnego drewna,  wikliny albo tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest odporność na działanie deszczu czy silnego słońca.  Usuwanie z nich zabrudzeń nie wymaga specjalistycznej chemii  ani zabiegów.  Najwygodniejsze do przechowywania podczas zimy są meble składane, które zajmują niewiele miejsca. Meble ogrodowe  muszą cechować się estetyką  i solidnością wykonania.

Komplety mebli ogrodowych

Urządzając ogród, warto zadbać o spójną aranżację, którą pomagają osiągnąć komplety mebli ogrodowych. Asortyment jest ogromny- są mniejsze i większe komplety, wykonane z różnych materiałów. Łączy je stylowość. Do mniejszych ogrodów polecane są komplety ze stołem i dwoma lub czterema krzesłami, w większych ogrodach doskonale prezentuje się  stół z  sofą (ewentualnie dodatkowymi krzesłami) lub z narożnikiem. Komplety mebli ogrodowych oznaczają się nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym  designem i niezwykle elegancką kolorystką. Czas mebli z taniego plastiku we wszystkich kolorach  minął i chyba szybko nie wróci. Posiadacze ogrodów pokochali elegancję  technoratanu, drewna i wykończeń metalowych. Meble ogrodowe można dobrać do konkretnego stylu ogrodu. Stylowe meble do ogrodu sprawdzą się w każdym ogródku: przydomowym, działkowym, czy restauracyjnym. Oczywiście, zawsze warto dokupić huśtawkę lub trampolinę, aby zapewnić domownikom i gościom, choć odrobinę zabawy.

Komfort w ogrodzie

Komplety mebli ogrodowych są przede wszystkim komfortowe – umożliwiają stworzenie wygodnej strefy relaksu. Dobra jakość mebli gwarantuje, że przez lata są atrakcyjne wizualnie – nie 

odkształcają się  i nie płowieją. Wygodny komplet mebli do ogrodu to zakup na wiele lat. Dla osób mieszkających w wietrznych regionach polecane meble z elementami metalowymi, ponieważ ze względu na ich wagę nie przeeróci  ich wiatr.

Postępowanie z meblami ogrodowymi przed zimą

Meble ogrodowe można przechowywać w garażu, na werandzie i altanie. Przed schowaniem ich należy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą – najwygodniej jest użyć węża ogrodowego, wytrzeć szmatką i  przynieść do suchego pomieszczenia o niskiej, ale dodatniej temperaturze.  Miejsce zimowania mebli nie może być ogrzewane. Po zimie trzeba je umyć i wystawić na słońce. Mebli wiklinowych nie wolno przykrywać folią, ponieważ skutkuje to powstaniem pleśni i grzybów na ich powierzchni. Dobrym pomysłem na przechowywanie mebli są pokrowce przeciwdeszczowe. Aby spełniały swoje ochronne funkcje, muszą być wodoodporne i oddychające. Poleca się je w sytuacji, kiedy  nie ma możliwości przechowywania mebli w suchym pomieszczeniu i muszą przezimować na tarasie lub w ogrodzie.

Niższa cena

W przypadku zakupu mebli ogrodowych bardzo ważny jest czas. W sezonie wiosna-lato, meble są droższe. Tańsze zakupy można zrobić,  korzystając z posezonowych wyprzedaży, które trwają od października do marca.

Ogród musi odpowiadać potrzebom użytkowników. Ogromny wybór mebli ogrodowych ułatwia to zadanie. Przy zakupie  mebli do ogrodu najważniejsze jest  ich wielkość, estetyka i wytrzymałość na warunki pogodowe oraz możliwość złożenia na okres zimowy.

Więcej na: https://corciano.pl/

Powiązane posty
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Postaw na modne w tym sezonie pufy ogrodowe!

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż wypoczynek na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego warto…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Najpopularniejsze meble ogrodowe - jak wybrać trwałe i estetyczne wyposażenie ogrodu lub tarasu

Meble ogrodowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia przestrzeni przed domem. Meble do…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe wybrać dla stylu nowoczesnego?

Nowoczesne meble ogrodowe mogą dodać elegancji i funkcjonalności każdemu ogrodowi. W tym…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *