Lifestyle

Jak pozbyć się kurzu z mieszkania – Porady

jak pozbyć się kurzu z mieszkania

Mieszkając w domu czy mieszkaniu, na co dzień mierzymy się z wieloma problemami. Mowa tutaj o obowiązkach sprzątania, na które nie zawsze mamy czas, a jest niezbędne. Co więcej, musimy zwracać uwagę na zalegający kurz, który często pojawia się aż w nadmiarze bez większego powodu. Aby zaoszczędzić sobie czas, poznajcie sposoby na to, jak pozbyć się kurzu z mieszkania na dłuższy okres.

Kurz we Wnętrzach – Skąd Się Bierze

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, skąd właściwie bierze się kurz, który zalega w naszym mieszkaniu. Przyczyn tej sytuacji jest wiele i warto wiedzieć, co może do tego należeć. Oczywiście, kiedy zupełnie nie korzystacie z danej powierzchni przez długi czas, to nie ma nic dziwnego w tym, że się on pojawi. Jakie są inne przyczyny jego obecności? Okazuje się, że jest to nic innego jak mieszanka kilku czynników, która osiada na meblach.

Wśród nich znajduje się oczywiście martwy naskórek, pyłki z ubrań, mikroorganizmy, włosy, czy też jaja owadów. Jeśli macie zwierzaki, to w jego składzie znajdzie się również ich sierść oraz wyschniętej śliny. Kurz to zdecydowanie mocne połączenie alergenów, które szkodzą alergikom. Co ciekawe, może on pojawiać się w dużej ilości przez tryb waszego życia, gdyż w dużej mierze przechodzi on waszych ubrań.

Pomiędzy ciężką pracą a sprzątaniem trzeba znaleźć czas na relaks. Najlepszym na to sposobem będzie obserwowanie ulubionych rozgrywek sportowych. Dzięki obstawianiu ich wyniku możecie nawet na tym zarobić. Będzie to korzystne, jeśli wykorzystacie Betters kod promocyjny. Tego rodzaju oferta może wam zagwarantować m.in:

  • Grę bez podatku,
  • Cashbacki na różnych zasadach,
  • Freebety.

Jak Pozbyć Się Kurzu z Mieszkania – Najlepsze Wskazówki

Przejdźmy do najważniejszej części tego wpisu, czyli najlepszych sposobów na pozbycie się kurzu z mieszkania. Pierwszą propozycją z naszej strony jest oczywiście oczyszczacz powietrza. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na zmniejszenie częstotliwości osadzania się mieszanki alergenów na waszych meblach. Jest to zdecydowanie inwestycja w rzadsze tracenie czasu na pozbywanie się ich warstwy z powierzchni we wnętrzach.

Kolejnym wartym uwagi sposobem jest sposób sprzątania, który skupia się na pozbywaniu się zanieczyszczeń od góry do dołu. Polega to na rozpoczynaniu porządków od najwyższych elementów aranżacji, czyli półek i szafek. Dzięki temu zalegający na górnych częściach pomieszczeniach kurz spadnie na podłogę, a ona zostanie umyte i odkurzona na sam koniec. W rezultacie będziecie mieli pewność, że całe mieszkanie jest w pełni czyste.

Warto również pamiętać o częstym wietrzeniu. To ono gwarantuje rzadsze pojawianie się tego typu zanieczyszczeń na powierzchniach umeblowania, parapetach, czy też karniszach. Zwróćcie także uwagę na to, by podczas sprzątania nie zapominać o odkurzeniu lamp i żyrandoli. One zbierają naprawdę sporo pyłów i alergenów, a jeśli nie będziecie ich czyścić, to będą przenosiły te roztocza na inne elementy wnętrza.

Dobre Mieszanki na Kurz i Roztocza

Warto wiedzieć, że substancje, przy których użyciu sprzątamy kurz, są także bardzo istotne. Jedną z tych bardziej uniwersalnych mieszanek do pozbywania się kurzu, jest oczywiście ocet. Cechuje się on właściwościami rozpuszczającymi, co pomaga z łatwością pozbyć się zalegającego pyłu i roztoczy. Co więcej, działa dezynfekująco oraz antybakteryjnie i pomaga pozbyć się nie tylko kurzu, ale i innych zanieczyszczeń.

Innym przykładem substancji, która może w tej sytuacji zadziałać, jest płyn do płukania tkanin. Wszystko za sprawą faktu, że wykazuje on działanie antystatyczne i jest wielkim wrogiem naszego opisywanego problemu. Ponadto ładnie pachnie i nie trzeba po nim wycierać powierzchni ponownie, jak jest w przypadku wykorzystywaniu octu. Pozbądźcie się kurzu!

Artykuł sponsorowany.

Powiązane posty
Lifestyle

Pomysły na oszczędności na wyposażenie nowego domu

Przeprowadzka to często początek nowego rozdziału w życiu. Niestety praktycznie zawsze wiąże…
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak zrobić majonez domowy? Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak zrobić majonez w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą uniknąć…
Czytaj więcej
Lifestyle

Cena gazu do ogrzewania domu - co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania gazowego. Niewątpliwie takie…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *