Projekty ogrodów

Do czego może Ci się przydać sztuczna zieleń?

Do czego może Ci się przydać sztuczna zieleń?
Do czego może Ci się przydać sztuczna zieleń?

Od momentu, w którym sztuczne rośliny zaczęły prezentować się niemal tak doskonale, jak żywe okazy w pełni swoich sił, rozpoczęła się moda na stosowanie syntetycznych zamienników. Przyciąga do nich perfekcyjny wygląd oraz niemal zerowa pielęgnacja. Ponadto, rośliny syntetyczne mogą znaleźć się w dowolnym miejscu, czego nie można powiedzieć o kwiatach żywych. Gdzie sztuczna zieleń znajduje zastosowanie?

Sztuczne zielone ściany

Ostatnio bardzo popularna forma upiększania wnętrz. Sztuczne zielone ściany tworzą panele bazowe z ogromną ilością drobnych liści, do których przytwierdzone są większe okazy skrzydłokwiatów, fikusów, monster i innych kwiatów. Połączone ze sobą maty przytwierdza się do muru za pomocą wkrętów. Pozwala to uzyskać bardzo ciekawą dekorację, która za każdym razem będzie przykuwała wzrok gości.

Mobilna sztuczna zieleń

Ze sztucznej zieleni często wykonuje się mobilne ścianki. Pozwala na to niezwykła lekkość roślinnych paneli. Tego typu mobilne parawany wykorzystuje się w przestrzeniach biurowych typu open space, w domu – gdy chcemy podzielić pomieszczenie na mniejsze strefy, czy na tarasach i balkonach, gdy nie chcemy siedzieć w pełnym słońcu.

Zielone obrazy na ścianę

Zielone obrazy na ścianę

Syntetyczne rośliny są niezwykle piękne. Projektanci wyjątkowo starają się, aby prezentowały naturę w jej pełnym rozkwicie. Pozwala to zachwycać się delikatnymi listkami, powyginanymi łodygami, czy pąkami kwiatów kwitnących. Ogromna różnorodność pozwala na stworzenie unikalnych kompozycji, których urodę podziwiamy w formie zielonych obrazów na ścianę.

Ścianka kwiatowa na wesele

Wesela to specyficzne imprezy, na których Para Młoda chce zachwycić wszystkich swoich Gości. Z tego względu zamawiane są zespoły muzyczne, wyśmienite jedzenie i niezwykłe atrakcje. Jedną z nich są ścianki, na których tle możemy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Zaaranżowanie ich ze sztuczną roślinnością to bardzo kreatywne zajęcie. Ścianka kwiatowa na wesele stanie się Twoim wyjątkowym arcydziełem!

Zobacz, jak łatwo jest przygotować taką dekorację: https://www.plantia.pl/article/slub-i-sciana-ze-sztucznych-kwiatow-jak-zrobic-oszalamiajace-wrazenie-397

Zastąp sztuczną zielenią domowe kwiaty

Zastąp sztuczną zielenią domowe kwiaty

Marzysz o ogromnej strelicji na środku salonu? Zawsze chętnie patrzyło Ci się na wspaniałe paprocie lub pnącza zwisające z szaf? Przy tych wszystkich marzeniach, można przecież nie mieć ręki do żywych roślin. Właśnie po to jest sztuczna zieleń! Wystarczy wybrać interesujący model oraz jego wielkość i od razu cieszyć się dodatkiem, który w pełni pasuje do naszego wnętrza!

Sztuczna zieleń na balkon!

Polacy coraz chętniej decydują się na samodzielnie urządzanie balkonów. To już nie jest tylko miejsce do suszenia prania! Balkon to także wspaniała przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Jej upiększanie musi być przemyślane i zawierać elementy, które z łatwością przetrwają mrozy, upały, czy opady atmosferyczne. W ten koncept idealnie wpisuje się sztuczna zieleń na balkon!

Roślinny mur dla Twojej prywatności

Roślinny mur dla Twojej prywatności

W ogrodzie, na tarasie, czy na balkonie często brakuje nam własnej przestrzeni. Podmiejskie działki są raczej niewielkie i trudno w nich zachować prywatność. Tu świetnym rozwiązaniem jest sztuczna zieleń. Może pójść w różne koncepcje. Gotowe maty możemy przytwierdzić do ogrodzenia (tak jak w przypadku zielonych ścian do wnętrz), posłużyć się modelami roślin doniczkowych i ustawić je we własnej kompozycji lub zdecydować się na pojedyncze pnącza, które wpleciemy w przestrzenie w naszym płocie.

Sztuczna zieleń Plantia

Słowem, sztuczna zieleń przyda CI się w każdej sytuacji, w której zamierzasz upiększyć swoje otoczenie. Może to być taras, balkon, podwórze, przedpokój, salon, czy przyjęcie weselne. Ze sztuczną zielenią Plantia limity odchodzą w niepamięć!

Powiązane posty
Projekty ogrodów

Zakładanie ogrodu od zera - jak się za to zabrać?

Zakładanie ogrodu od zera to wyjątkowa przygoda, która pozwala na kreowanie własnej, zielonej…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaProjekty ogrodów

Planowanie ogrodu na nowy sezon

Każdy nowy sezon ogrodniczy to nowy rozdział pełen możliwości. Odpowiednie przygotowanie się…
Czytaj więcej
Projekty ogrodów

Rośliny przy ogrodzeniu – aranżacje

Rośliny wzdłuż ogrodzenia stanowią wygodną i ciekawą opcję zwłaszcza wtedy, gdy pełnią…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *