Meble ogrodowe

Czym zabezpieczyć i udekorować ściany w domowej łazience?

Czym zabezpieczyć i udekorować ściany w domowej łazience
Czym zabezpieczyć i udekorować ściany w domowej łazience

Planowanie remontu łazienki wymaga podjęcia szeregu istotnych decyzji. Musimy wybrać odpowiednie meble, ceramikę, armaturę i inne rozwiązania oraz zdecydować, w jakim stylu i klimacie utrzymana będzie nasza łazienka. Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć już na wczesnym etapie prac, jest sposób obłożenia łazienkowych ścian. Aktualnie do wyboru mamy różne rozwiązania, z którymi warto się zapoznać przez przystąpieniem do zakupów i prac remontowych.

Czy tradycyjne płytki łazienkowe nadal pozostają dobrym wyborem?

Wykańczanie ścian w łazience większości z nas kojarzy się z klasycznymi płytkami łazienkowymi, które pełnią dwojaką funkcję – ich zadaniem jest zabezpieczenie ścian przez przenikaniem wody i wilgoci oraz nadanie pomieszczeniu atrakcyjnego i kompletnego charakteru. Tradycyjne płytki łazienkowe są uniwersalnym rozwiązaniem, które jest zawsze modne – jego aktualność zależy bowiem od wyboru konkretnej kolorystyki oraz stylu płytek, których różnorodny wybór znajduje się w sprzedaży.

Płytki łazienkowe to doskonały wybór dla oszczędnych oraz osób, które chcą przeprowadzić remont łazienki bez ponoszenia nadmiernych wydatków. Ich szeroki i zróżnicowany pod względem cenowym wybór dostępny zarówno stacjonarnie, jak i online, pozwala każdemu znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie i swojego budżetu. Wybierając płytki łazienkowe należy jednak liczyć się z tym, że raczej nie uda nam się tylko za ich pomocą osiągnąć oryginalnych efektów wizualnych oraz stworzyć wnętrza o luksusowym charakterze. Do tego celu dedykowane są bowiem inne, coraz bardziej popularne rozwiązana, do których zalicza się kamień na ścianę do łazienki, coraz częściej zastępujący klasyczne płytki ceramiczne.

Kamień na ścianę do łazienki – co warto wiedzieć o tym modnym rozwiązaniu?

Wykańczanie łazienkowych ścian za pomocą kamienia jest jednym z najgorętszych trendów ostatnich sezonów. Popularność tego oryginalnego rozwiązania wynika z jego unikalnego wyglądu oraz praktycznych właściwości użytkowych. Kamień naturalny to materiał odporny na wilgoć, trwały i solidny, który w dodatku prezentuje się niezwykle ciekawie i atrakcyjnie, przez co przyciąga uwagę każdej stykającej się z nim osoby. Świetnie sprawdza się jako dekoracja całej ściany lub jedynie jej części. Idealnie prezentuje się także umieszczony tylko w wybranych strefach łazienki, np. w obrębie prysznica lub wanny.

Kamień na ścianę do łazienki występuje w różnych wydaniach. Do obłożenia ścian świetnie nadają się takie gatunki kamienia, jak np. kwarcyt, marmur, granit i konglomerat kwarcowy. Oryginalną propozycją jest także trawertyn oraz kamienie półszlachetne – onyks i agat. Ich wykorzystanie w łazienkowej przestrzeni pozwala osiągnąć ciekawe efekty wizualne, zabezpieczyć ściany przed wilgocią oraz jeszcze silniej podkreślić indywidualny styl i klimat panujące w łazience. Montaż kamiennej okładziny warto powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają o dostarczenie wysokiej jakości kamienia oraz prawidłowo zainstalują go na ścianach. Aby tak wykończone ściany prezentowały się imponująco przez cały czas, należy także regularnie poddawać je impregnacji.

Powiązane posty
Meble ogrodowe

Elegancja w każdym detalu: porcelanowa zastawa na każdą okazję

Elegancki stół wymaga specjalnej oprawy w postaci naczyń porcelanowych. Sprawdź, jak…
Czytaj więcej
Architektura ogrodowaMeble ogrodowe

Meble, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można odpocząć po trudach dnia codziennego, cieszyć się naturą…
Czytaj więcej
Meble ogrodowe

Modne zestawy mebli ogrodowych na sezon 2024

Sezon 2024 to czas, aby zadbać o wyjątkowy wygląd naszych ogrodów, łącząc przyrodę z…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *