Aktualności prasowe

Jaka lustrzanka dla amatora?

Fotografowanie za pomocą smartfonu czy innych urządzeń mobilnych stało się bardzo modne. Jednak spora grupa osób wybiera tradycyjne metody robienia zdjęć za pomocą aparatów fotograficznych. Największą popularność zyskały sobie lustrzanki, po które chętnie sięgają nawet amatorzy. Nie każda jednak będzie dobra dla początkującego fotografa, którą więc wybrać?

Lustrzanka – co to takiego?

To aparaty, które mają wymienną optykę. Dzięki wymiennym obiektywom można zrobić idealne zdjęcie w każdych warunkach oświetleniowych i czasowych. Bardzo dobrze radzą sobie po zmroku i wtedy, gdy trzeba uchwycić obiekt w ruchu. Autofocus, czyli automatyczne ustawianie ostrości, pozwala na fotografowanie z najlepszą ostrością. Jedyną wadą lustrzanek jest ich większy ciężar i duże gabaryty, chociaż ostatnio pojawia się coraz więcej aparatów wersji mini.

Co wybrać, aby zakup był trafiony?

Przede wszystkim poszukaj wśród starszych  mniej zaawansowanych modeli. Są tańsze i w razie złego wyboru, nie będzie Ci szkoda wydanych pieniędzy. Ewentualnie wybierz model używany, ale w dobrym stanie, do którego i tak dokupisz dobrej jakości obiektywy. Wystarczy zajrzeć do jednego z lepiej zaopatrzonych sklepów internetowych, aby mieć szeroki wybór różnych akcesoriów. Dobry obiektyw Canon czy Nikon dla amatora można kupić w bardzo rozsądnej cenie. Nie martw się więc, że zbytnio uszczuplisz zawartość swojego portfela. Wystarczy, że zaopatrzysz się w jeden uniwersalny obiektyw, którym będziesz fotografować obiekty z bliska, jak i ze znacznej odległości. W miarę upływu czasu na pewno dokupisz kolejne potrzebne obiektywy. 

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Bardzo ważna w aparatach cyfrowych jest matryca. Lepiej, żeby była większa i miała mniej pikseli, ponieważ wtedy znacznie łatwiej o dobre ujęcia. Robienie zdjęć w słabszym świetle jest wtedy znacznie prostsze. Pamiętaj też, ze ilość pikseli nie jest wcale taka ważna, jakby się mogło wydawać. Po prostu informacja o ilości pikseli dotyczy rozmiaru zdjęcia, które można wydrukować. Im więcej pikseli, tym większe zdjęcie. I tyle.

Zapoznaj się z lustrzanką i sprawdź, czy to sprzęt dla Ciebie. Zawsze możesz sobie kupić aparat bezlusterkowy, do którego w niektórych modelach również dokupisz obiektywy.

Powiązane posty
Aktualności prasowe

Akwarium – ciekawe hobby dla dziecka

Akwarystyka to bardzo popularna dziedzina. Nic w tym dziwnego – starannie pielęgnowane akwarium…
Czytaj więcej
Aktualności prasowe

Panele szklane idealna ozdoba do łazienki i salonu

Atrakcyjne i funkcjonalne dekoracje ścienne zawsze zwracają uwagę, ciesząc się powodzeniem i…
Czytaj więcej
Aktualności prasowe

Projekt domu z naciskiem na wygląd – sprawdź topowe projekt domu z dekoracyjnym gankiem i tarasem

Poszukując idealnego projektu domu, warto zwrócić uwagę na budynki, które zawierają zarówno…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *